رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

بالا بودن سود بانکی مانعی برای دریافت تسهیلات بانکی است - نمایش محتوای خبر

 

 

بالا بودن سود بانکی مانعی برای دریافت تسهیلات بانکی است

بالا بودن سود بانکی مانعی برای دریافت تسهیلات بانکی است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: بالا بودن سود تسهیلات بانکی، یکی از موانع بازدارنده در دریافت این‌گونه تسهیلات است.

کامران فرشید در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد با اشاره به تصویب 43 مصوبه در کارگروه اشتغال شهرستان به منظور پرداخت تسهیلات اظهار کرد: از این میزان 24 مصوبه به بانکها معرفی شدهاند و 19 مصوبه نیز در مرحله معرفی به بانک است.

وی سودهای بالای تسهیلات بانکی را عاملی در بیرغبتی برخی افراد به دریافت وامهای بانکی میداند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت سه مرکز کاریابی در شهرستان بروجرد، آنها را حلقههای واسطه بین دستگاههای اجرایی، بخشهای خصوصی و جامعه تولید برشمرد که فرصتهای شغلی را در اختیار متقاضیان جویای کار قرار میدهند.

فرشید با اشاره به ضرورت تطابق رشتههای تحصیلی دانشگاهی با بازار کار، تاکید کرد: بخشی از مشکلات به وجود آمده در حوزه بازار کار در شرایط فعلی، نشات گرفته از ارائه رشتههای دانشگاهی است که با نیاز بازار کار هم‌خوانی و مطابقت ندارند.

وی بر ضرورت حضور فعال بخش خصوصی در راستای تقویت بن مایههای اقتصادی شهرستان و نقش آن‌ها در رونق اشتغال تاکید و خاطرنشان کرد: مشارکت فعال بخش خصوصی به روند توسعه و عمران شتاب بیشتری میبخشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این اداره می‏‌کوشد در این راستا با ترغیب سرمایه‌گذار بخش خصوصی اقدامی اثربخش داشته باشد، چرا که از این طریق علاوه بر احداث کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی جدید، کارخانجات فعال نیز توسعه یافته و از این ره‌آورد سهم اشتغال‌زایی در شهرستان بروجرد تقویت میشود.

وی با اشاره به فعالیت واحد بازرسی کار این اداره یادآور شد: بازرسی مستمر از کارخانجات، مشاوره و اطلاع‌رسانی به کارگران و مشاورههای تلفنی و حضوری بخشی از فعالیتها در این حوزه را تشکیل میدهد.

این مسئول ادامه داد: در واحد روابط کار نیز تنظیم بازار و شکایات بین کارگران و کارفرمایان با سرفصل سازش در دستور کار قرار میگیرد.

فرشید عنوان کرد: در 10 ماه سال جاری 32 مورد رسیدگی به شکایات در خصوص تعاونیها و اتحادیههای خدماتی انجام شده و تعیین تکلیف شده است.