جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

بانکی که تنها شش درصد منابع خود را در لرستان صرف کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بانکی که تنها شش درصد منابع خود را در لرستان صرف کرد

بانکی که تنها شش درصد منابع خود را در لرستان صرف کرد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از روند صرف منابع بانک های خصوصی لرستان در استانهای دیگر انتقاد کرد و گفت: بانک قوامین تنها شش درصد منابع خود را در استان صرف کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی هادی چگنی شامگاه یکشنبه در جلسه بانک های خصوصی استان، بیکاری را مشکل اصلی لرستان دانست و اظهار داشت: بیکاری منشاء بسیاری از معضلات اجتماعی است که برای رفع آن به حمایت بانک ها نیاز است.

وی محور توسعه لرستان را حضور بخش خصوصی دانست و بیان داشت: تنها راهکاری که نرخ بیکاری استان را کاهش می دهد و اشتغال افراد را فراهم می کند این است که بخش خصوصی در لرستان سرمایه گذاری کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان به تامین زیرساخت های لازم برای حضور سرمایه گذاران در استان طی دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: در این راستا تلاش های زیادی در استان صورت گرفت و اکنون شاهد حضور سرمایه گذاران در استان هستیم.

چگنی کمبود منابع بانکی را یکی از موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری در لرستان دانست و عنوان کرد: با وجود اینکه متوسط سرانه درآمد مردم لرستان نصف میانگین کشوری است آیا انصاف است که منابع بانکی استان را در استان های دیگر هزینه کرد؟

وی بیان داشت: به عنوان مثال منابع ۹ ماه امسال بانک قوامین در لرستان ۸۰۶ میلیارد تومان بوده است در حالیکه تنها شش درصد آن در استان هزینه شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان بر لزوم صرف بخش زیادی از منابع بانک های خصوصی لرستان در استان تاکید کرد و افزود: اگر مدیران بانک های خصوصی استان دغدغه توسعه استان را داشته باشند در واقع به ایجاد اشتغال در لرستان کمک کرده اند.

چگنی در پاسخ به مدیر بانک قوامین استان مبنی بر نگرانی در خصوص عدم باز پرداخت تسهیلات از سوی مردم لرستان گفت: مطمئناً این نگرانی در مورد استان های دیگر نیز وجود دارد و آیا اگر این منابع به استان های دیگر فرستاده شوند ضمانتی برای بازپرداخت آن ها وجود دارد؟