جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بانک‌های خصوصی لرستان عملکرد قابل قبولی ندارند - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک‌های خصوصی لرستان عملکرد قابل قبولی ندارند

بانک‌های خصوصی لرستان عملکرد قابل قبولی ندارند

استاندار لرستان گفت: مدیران بانک‌های خصوصی تدابیری بیندیشند تا سپرده‌های لرستان صرف توسعه و اقتصاد استان شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند عصر روز شنبه در حاشیه 99 همین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه گزارش عملکرد بانک‌های استان لرستان ارائه داده شد و متأسفانه همچنان بانک‌های خصوصی عملکرد خوبی ندارند که باید طی هفته‌های آینده مجددا با بانک‌های خصوصی استان جلسه تشکیل دهیم.

وی از عملکرد بانک‌های خصوصی استان اظهار نارضایتی کرد و افزود: امیدواریم مدیران بانک‌های خصوصی استان به ویژه مدیران تهران‌نشینشان بالاخره بتوانند دستوراتی دهند که سپرده‌های لرستان صرف توسعه و اقتصاد استان شود.

استاندار لرستان در ارتباط با بانک‌های دولتی استان لرستان عنوان کرد: در اقتصاد مقاومتی برنامه ما 405 میلیارد تومان است که تا امروز 373 میلیارد تومان پرداخت شده و حدود 92 درصد از تعهداتمان را توسط بانک‌ها عملیاتی کرده‌ایم که بالای 92 درصد آن متعلق به بانک‌های دولتی است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در حال نزدیک شدن به پایان سال هستیم و شرایط پرداخت برای بانک‌ها مقداری سخت می‌شود، طبیعتا بانک‌ها ممکن است مقداری محافظه‌کارانه‌تر با پرداخت‌ها برخورد کنند.

بازوند گفت: در جلسه امروز بیان شد که بتوانیم حدود 100 میلیارد تومان دیگر را در دی و بهمن ماه سال جاری پرداخت کنیم و این یعنی ما نسبت به برنامه خود بنا داریم حدود 120 درصد عملیات پرداخت انجام دهیم که این میزان 20 درصد نسبت به تعهدمان بیشتر است.

وی تصریح کرد: از این میزان 48 میلیارد تومان برای 20 روز باقی مانده دی ماه و 52 میلیارد تومان نیز برای بهمن ماه در نظر گرفته شده با این فرض که در اسفند ماه ممکن است بانک‌ها بیشتر به مباحث جاری خود بپردازند و نتوانند پرداخت‌هایی داشته باشند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: این میزان پرداخت صرفا جزء پروژه‌هایی است که در استان لرستان پرداخت می‌شود.