جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

بانک‌های دولتی لرستان ۹۵ درصد تسهیلات رونق تولید را پرداخت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک‌های دولتی لرستان ۹۵ درصد تسهیلات رونق تولید را پرداخت کردند

بانک‌های دولتی لرستان ۹۵ درصد تسهیلات رونق تولید را پرداخت کردند

استاندار لرستان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان لرستان تخصیص اعتبارات ملی را به‌ صورت جدی پیگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند عصر روز دوشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس مرکز آمار ایران در استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در امر سرشماری عمومی نفوس و مسکن در استان لرستان 56 درصد به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام‌شده است.

وی افزود: سرشماری که در استان انجام شد کار باارزشی بود که امیدواریم این سرشماری دارای صحتی در گفتار باشد که اگر انحرافی در گفتار باشد برای کسانی که می‌خواهند برنامه‌ریزی کند ایجاد مشکل می‌کند.

استاندار لرستان عنوان کرد: در مرحله دوم سرشماری فرمانداران شهرستان‌ها همکاری جدی‌تری داشته باشند و اختیار تام به مأموران سرشماری داده شود.

وی در راستای تخصیص اعتبارات ملی بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تخصیص اعتبارات ملی را به‌صورت جدی پیگیری کنند؛ علی‌رغم اینکه تخصیص اعتبارات خوب نبوده ولی در راستای پروژه‌های استان به‌خوبی عمل می‌شود.

بازوند تصریح کرد: بودجه سال 96 به‌نوعی استارت خورده که از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انتظار می‌رود برای افزایش اعتبارات به‌ویژه در راستای پروژه‌های نیمه‌تمام باید رایزنی با دستگاه‌های خود در وزارت خانه داشته باشند چون اگر این کار انجام نشود پیگیری آن در مجلس کار سختی است.

وی خاطرنشان کرد: از مجمع نمایندگان استان حتماً استفاده شود تا بتوانند ردیف و افزایش اعتبار بگیرند؛ اخذ مجوز 215 کار سختی است ولی با قبول سازمان برنامه‌وبودجه امکان اخذ این مجوز برای پروژه‌های جدید وجود دارد تا بتوانیم با توجه به زیرساخت‌های عقب‌مانده، ردیفی در برنامه‌وبودجه بگیریم.

استاندار لرستان گفت: استان لرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی است، در این استان مشغول زیرساخت‌هایی مانند جاده، راه‌آهن و فرودگاه هستیم درحالی‌که این اقدامات برای استان‌های برخوردار معنایی ندارد.

وی اظهار داشت: اگر زیرساخت‌هایی مانند فرودگاه را از 10 سال پیش داشتیم امروز با این مشکلات مواجه نبودیم، اگر در لایحه دولت بحث اعتبار برای زیرساخت‌های استان مطرح شود وزرا حضور ذهنی از استان دارند تا در زمان رأی دادن پیشنهاد داشته باشند.

بازوند با بیان اینکه بانک‌های دولتی لرستان 62 درصد سپرده‌های استان را در اختیار دارند 95 درصد تسهیلات رونق تولید توسط این بانک‌ها پرداخت شده است افزود: خوشبختانه اقتصاد مقاومتی در استان روند مطلوبی دارد، بانک‌های دولتی در شش‌ماهه نخست امسال عملکرد خوبی داشته‌اند حتی برخی بانک‌ها عملکرد مطلوب‌تری نسبت به بعضی ادارات کل دارند.

وی با اشاره به اینکه نیاز است ادارات دولتی جهش بیشتری داشته باشند عنوان کرد: اگرچه روند صادرات غیرنفتی در استان رشد داشته و از 12.2 درصد به 41 درصد رسیده است اما صادرات بعضی ادارات نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته است که باید در شش‌ماهه دوم امسال این کاهش جبران شود که اگر درروند خود تجدیدنظر نکنند ما در مورد مدیر دستگاه تجدیدنظر می‌کنیم.

استاندار لرستان بیان کرد: دانشگاه‌ها باید در راستای راه‌اندازی مراکز دانش‌بنیان عملکرد خوبی را ارائه دهند، اقتصاد مقاومتی یک سند دارد که حدود 9 هزار میلیارد تومان در دو سال  باید سرمایه‌گذاری شود.

وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یک چارچوب و دستورالعملی دارد که توقع است برخی دستگاه‌ها هر پروژه‌ای که دارند را به اقتصاد مقاومتی ربط ندهند.