رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

بانک‌ها از ترس آمریکا با ایران مبادله بانکی انجام نمی‌دهند/ دولت به نقض برجام پاسخی قاطع بدهد - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک‌ها از ترس آمریکا با ایران مبادله بانکی انجام نمی‌دهند/ دولت به نقض برجام پاسخی قاطع بدهد

بانک‌ها از ترس آمریکا با ایران مبادله بانکی انجام نمی‌دهند/ دولت به نقض برجام پاسخی قاطع بدهد

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: دولتمردان ایران باید به نقض برجام از سوی آمریکا پاسخی قاطع و کوبنده بدهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد اظهار داشت: فلسفه مذاکرات هسته‌ای برداشتن تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بود.

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا در اجرای تعهدات برجام بیان کرد: از گذشته تاکنون در رابطه با مذاکرات هسته‌ای با کشورهای موسوم به 1+5 بارها و بارها نسبت به بدعهدی آمریکایی‌ها و غربی‌ها رهبر معظم انقلاب هشدار داده و فرموده‌اند که آمریکایی‌ها صداقت نداشته و بر سر عهده و پیمان خود نمی‌مانند.

امام‌جمعه بروجرد افزود: مذاکرات صورت پذیرفت و نتیجه آن به توافقی موسوم به برجام هسته‌ای منجر شد که سه ماه از اجرایان می‌گذرد و به‌رغم اینکه جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود بلکه به اعتراف آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران از پیش از زمان تعیین‌شده به تعهدات خود عمل کرده، اما آمریکا و غربی‌ها به هیچ‌یک ز تعهدات خود عمل‌نکرده و هیچ‌کدام از تحریم‌های اعمالی علیه جمهوری اسلامی را برنداشته است.

وی تصریح کرد: نه‌تنها هیچ‌یک از تحریم‌ها برداشته نشده است بلکه هرروز به بهانه‌ای جدید مانند حقوق بشر، رزمایش توان موشکی و یا خریداری سامانه اس 300 تحریم‌های جدید دیگری علیه ایران وضع می‌شود.

ترابی با اشاره به هزینه‌های سنگین مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد: از مجموع بیش از  19 هزار  سانتریفیوژ نیروگاه‌های هسته‌ای ایران 12 هزار سانتریفیوژ جمع‌آوری‌شده و 11 تن اورانیوم غنی‌شده که ثمره تلاش دانشمندان هسته‌ای بود از کشور خارج شد، این اقدامات برای جمهوری اسلامی ایران قابل‌برگشت نیست.

وی با اشاره به برخی انتقادات مطرح‌شده از سوی برخی دولتمردان در خصوص اینکه اجرای برجام تنها بر روی کاغذ بوده است، خاطرنشان کرد: نباید برخی مسئولان این بدعهدی آمریکا در عمل به تعهدات خود را توجیه کرده و مدام ملت را نسبت به اجرایی شدن برجام قانع کنند درحالی‌که سوئیفت باز است اما هیچ بانکی از ترس آمریکا با ایران مبادله  بانکی ندارد.

خطیب نماز جمعه بروجرد با تأکید بر لزوم پاسخگویی صریح و قاطع مسئولان نسبت به بدعهدی آمریکایی‌ها در اجرای برجام گفت: باید ادامه خصومت و دشمنی آمریکا و نقض مکرر برجام را پاسخی قاطع و کوبنده داد که محکم‌ترین پاسخ این بدعهدی‌ها توقف اجرای برجام از سوی دولتمردان است.

وی تصریح کرد: دولتمردان به‌جای موضع‌گیری منفعلانه مهلتی را مشخص کنند که اگر طی آن زمان مشخص آمریکا به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکند، اجرای برجام متوقف‌شده و همه مسائل به‌پیش از اجرای آن بازگردد چراکه اگر غیرازاین باشد زیاده‌خواهی طرف غربی و آمریکایی بیشتر خواهد شد.

شرکت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح یک تکلیف سیاسی- الهی است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا حقیان امام‌جمعه دورود در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات یک تکلیف سیاسی و الهی است که مردم در دور دوم نیز همانند دور اول باید حضوری بانشاط و گسترده در پای صندوق‌های رأی داشته باشند.

وی از عموم شهروندان خواست بار دیگر با حضور در انتخابات ین تکلیف سیاسی و الهی در قبال حفظ نظام و ارزش‌های اسلامی را به اتمام رسانده و افزود: عموم شهروندان دهم اردیبهشت‌ماه جاری یک‌بار دیگر با شرکت گسترده در انتخابات دشمنان نظام اسلامی را مأیوس و دوستان انقلاب را شاد کنند و با انتخاب افراد اصلح این وظیفه را به‌خوبی انجام دهند.

امام‌جمعه دورود تدین، تقوا، شجاعت و امانت‌داری را از ویژگی‌های کاندیدای اصلح برشمرد و تصریح کرد: آشکارسازی مرز خود با دشمنان نظام، دلسوز و باصداقت بودن، پایبندی به قانون و برنامه محور بودن از دیگر ویژگی‌های یک نامزد اصلح برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی است.