رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

باید از رسانه در جهت خدمت به انسانیت استفاده کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

باید از رسانه در جهت خدمت به انسانیت استفاده کرد

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان:

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره رسانه، نظم و امنیت عمومی گفت: جامعه چیزی جز افراد و اشکال ارتباطی نیست که اگر این ارتباط قطع شود جامعه ایی وجود ندارد.وی با اشاره به نظریه آنتونی گیدز افزود: فرهنگ تنها عامل گرد آورنده افراد در جامعه است و هیچ جامعه ای بدون فرهنگ و هیچ فرهنگی بدون جامعه وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما مرکز لرستان ،بازوند سرعت تکنولوژی و فناوری اطلاعات را سرسام آور عنوان کرد و افزود: تکنولوژی است که موجب توسعه همه جانبه انسان ها شده است.ما در جامعه ای زندگی می کنیم که به ناچار باید از این فناوری استفاده کنیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: نگاه ما در مقایسه با جامعه غرب، نسبت به رسانه با توجه به ایدئولوژی که داریم ارزشمند تر است. در حال حاضر شاهد هستیم که رسانه های غربی چگونه اقدامات وحشیانه داعش را تلبیغ می کند که اگر فردی نسبت به موضوعات آگاهی نداشته باشد به سرعت می تواند جذب این گروه های تروریستی شود.

وی افزود: استفاده غرب از رسانه به شکل منفی است. اگر نگاه به رسانه مثبت باشد می توان از آن در جهت خدمت به انسانیت استفاده کرد.

بازوند وجود امنیت در جامعه را مهم دانست و اظهار کرد: اگر امکانات رفاهی و سلامت جسمی برای همه افراد فراهم باشد اما یک ساعت امنیت وجود نداشته باشد گویی که هیچ چیزی وجود ندارد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان وجود نظم و امنیت را مرهون خون شهدا دانست و افزود:  نظم و امنیت امروز حاکم بر جامعه  به برکت خون شهدا،  تلاش نیروهای ارتش، سپاه و نیروی انتظامی و رهبری پیامبر گونه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که امورات کشور را هدایت می کند.

وی نگاه نیروی انتظامی را به جامعه نگاهی فرهنگ ساز دانست و بیان داشت: آنچه که ما در استان شاهد آن هستیم کنترل اجتماعی قهری نیست و نیروی انتظامی توانسته است با نگاه فرهنگی کنترل اجتماعی را در دست بگیرد.

بازوند گفت: نیروی انتظامی پا به پای دانشگاه ها و رسانه ها در راستای فرهنگ سازی و جامعه پذیری در حال حرکت می باشد که در این راه خوشبختانه به موفقیت های چشم گیری دست یافته است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان رسالت رسانه را سنگین عنوان کرد و اظهار داشت: در شرایط فعلی ما رسانه ای ها وظیفه سنگینی را بر دوش داریم  و باید در راستای امنیت، ایجاد آرامش و نفی خشونت تلاش کنیم و ارزش های مذهبی و دینی را ترویج دهیم.