جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

با متخلفان انتخاباتی به شدت برخورد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

با متخلفان انتخاباتی به شدت برخورد می‌شود

با متخلفان انتخاباتی به شدت برخورد می‌شود

رئیس دادگستری الیگودرز گفت: دستگاه قضایی با کسانی که بخواهند به بهانه تبلیغات نظم عمومی را به هم بزنند برخورد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، امیر هوشنگ فتحی عصر امروز در جمع مردم این شهر با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تردید انتخابات مظهر اقتدار نظام به شمار می‌رود و باعث یاس دشمنان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بعضاً انتخابات‌ها حاشیه‌هایی به همراه داشته است، افزود: مردم ما با حضور مقتدر خود در دفاع از ارزش‌های انقلاب همواره توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده‌اند که نمونه اخیر آن نمایش اقتدار در راهپیمایی 22 بهمن بود.

رئیس دادگستری الیگودرز با تاکید بر بی‌طرفی مدیران گفت: اجازه نمی‌دهیم کسی بخواهد بی‌طرفی در انتخابات را مخدوش کند و با جانب‌داری از داوطلبی خاص، اعتماد مردم به نظام را زیر سئوال ببرد.

وی افزود: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی تشکیل و دو شعبه ویژه نیز در دادسرا و دادگاه انقلاب برای رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی تشکیل شده و خارج از نوبت پرونده‌های مرتبط با موضوع را رسیدگی می‌کنند.

فتحی با اشاره به اینکه امروز نامزد تمام طیف‌ها در انتخابات حضور دارند، افزود: گناه کسانی که بخواهند مغرضانه به نهادهای نظام نظیر شورای نگهبان حمله کنند بخشودنی نیست.

وی به وظیفه اصلی نمایندگان مجلس اشاره کرد و افزود: نمایندگان باید درصدد تصویب قوانین و بستن روزنه‌های فساد و رفع مشکلات کلان باشند و دادن وعده‌های دروغ و دست نیافتنی پذیرفته نیست.

رئیس دادگستری الیگودرز گفت: بعضاً مشاهده می‌شود که در گوشه و کنار سخن از سران فتنه می‌شود در حالی که ملت ما تا سال‌ها باید تاوان فتنه‌انگیزی فتنه‌گران را بدهند.

وی افزود: در زمانی که کشور ما در اوج اقتدار قرار داشت عده‌ای به بهانه تقلب در انتخابات فتنه‌ای به پا کرده و روال منطقی را خراب کردند.

فتحی در ادامه ضمن هشدار به متخلفان انتخاباتی گفت: ما از ایجاد شور و نشاط در انتخابات استقبال می‌کنیم، اما اگر کسانی بخواهند قانون را زیر پا بگذارند و باعث ایجاد مزاحمت برای مردم شوند چاره‌ای جز برخورد قانونی نداریم.

وی با اشاره به اینکه جلسات توجیهی داوطلبان و مسئولان ستادها برگزار شده است، افزود: در راستای برخورد با تخلفات انتخاباتی داوطلبان، مسئولان ستادها و مباشرینی که وارد شهر شده و سعی در ایجاد ناامنی دارند، باید پاسخگو باشند.

رئیس دادگستری الیگودرز به اقدامات غیر اخلاقی خرید و فروش رای و شام و ناهار دادن اشاره کرد و افزود: اگر چنانچه این موارد غیر اخلاقی مشاهده شود، ثبت و برخورد می‌شود.