جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

بخشی از منطقه عشایری «هومیان» کوهدشت آبرسانی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بخشی از منطقه عشایری «هومیان» کوهدشت آبرسانی شد

بخشی از منطقه عشایری «هومیان» کوهدشت آبرسانی شد

پروژه آبرسانی به دو روستای عشایری منطقه هومیان شهرستان کوهدشت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پروژه آبرسانی به دو روستای منطقه عشایری هومیان شهرستان کوهدشت صبح امروز دوشنبه با حضور نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل امور عشایر، امام جمعه کوهدشت و برخی مدیران اداری این شهرستان برگزارشد.

رئیس امور عشایر کوهدشت در حاشیه افتتاح این طرح در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با حفر دو چاه نیمه عمیق مشکل دو روستای «چیابله» و «چالاو» منطقه هومیان در ۴۵ کیلومتری کوهشت رفع شده است، گفت: این دو روستا پیش از این از بی آبی رنج می بردند و علاوه بر مشکل تامین آب آشامیدنی برای آب دهی به دام هایشان نیز با مشکل مواجه بودند.

بهمن قربان پور ادامه داد: با حفر این دو چاه با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان در حال حاضر آب آشامیدنی ۱۱۰ خانوار این منطقه را تامین می شود.

رئیس امور عشایر کوهدشت اظهار داشت: کانون عشایری هومیان با ۲۰ روستا و ۴۵۰ خانوار درکو هستان های شمال کوهدشت واقع شده و تا کنون آب آشامیدنی ۴۰۰ خانوار این کانون عشایری تامین شده است.

قربان پور افزود: تنها دو روستای چشمه داراب و چشمه دهقان با توجه به خشکسالی های اخیر مشکل بی آبی دارند که قرار است با حفر چاه، طرح آبرسانی به این دو روستا هم انجام شود.