رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

بخش زیادی از محصولات لرستان به نام دیگر استان‌ها صادر می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بخش زیادی از محصولات لرستان به نام دیگر استان‌ها صادر می‌شود

بخش زیادی از محصولات لرستان به نام دیگر استان‌ها صادر می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: خیلی از محصولات استان لرستان صادر می‌شوند اما در آمار ما نیست چون توسط بازرگانان سایر استان‌ها انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، محمدرضا صفی خانی در حاشیه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این جلسه هفت مصوبه در کارگروه کارشناسی مطرح و مورد تصویب واقع شدند همچنین  چهار مورد دیگر علاوه بر کارگروه کارشناسی مطرح شدند.

وی در رابطه با مشکل "آریا صنعت تخیل" افزود: این شرکت 9 دوره بعنوان کارآفرین برتر مطرح شده و مطالباتی از دولت دارد که به دلیل دریافت نکردن مطالبات، معوقات بانکی دارند و وظیفه ما کمک به اینگونه واحدها است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه اگر به انیمیشن سازی در استان توجه شود می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای لرستان باشد عنوان کرد: انیمیشن‌سازان ما در جشنواره‌‌های مختلف حضور دارند و یکی از واحدهای برتر انیمیشن سازی استان سفارشات خوبی برای صدا و سیما داشته است.

وی در رابطه با شرکت سحر دشت غرب بیان کرد: در این رابطه دو وثیقه ملکی، زمین و کارخانه در گرو وامی به مبلغ یک میلیاردتومان است و این در حالیست که مدیر و کارشناسان شرکت معتقد هستند تنها یکی از زمین‌هایشان 15 میلیارد تومان قیمت دارد.

صفی خانی گفت: نهایتا می‌بایست بانک مربوطه ارزیابی مجدد را با هماهنگی صاحب مجری طرح انجام دهد و درصورتی که وثایق مازاد داشتند، آزاد شوند.

وی با تأکید بررشد صادرات در لرستان افزود: آنچه در رابطه با صادرات لرستان تحلیل کرده‌ایم این است که صادرات لرستان بیشتر از آماری است که گفته می‌شود چراکه خیلی از محصولات استان ما صادر می‌شوند اما در آمار ما نیست چون توسط بازرگانان سایر استان‌ها انجام می‌شود.