رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

بخش شیمی درمانی بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد به زودی افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بخش شیمی درمانی بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد به زودی افتتاح می‌شود

بخش شیمی درمانی بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد به زودی افتتاح می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بخش شیمی درمانی بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد طی هفته های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

پیمان آسترکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد در رابطه با راه‌اندازی بخش شیمی‌درمانی بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد اظهار داشت: این بخش که شامل 20 تخت بیمارستانی است اکنون در حال تجهیز است و طی هفته‌های آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به راه‌اندازی هشت تخت آنکولوژی اطفال در بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: تجهیز بخش عمده‌ای از این تخت‌ها انجام‌شده که به‌ زودی به بهره‌برداری می‌رسند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزایش 46 تخت مراقبت‌های ویژه در مراکز درمانی استان را یکی از برنامه‌های سال 95 برشمرد و گفت: هم‌اکنون بخش عمده‌ای از تجهیز این تخت‌ها انجام‌شده به‌طوری‌که در بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد 10 تخت، بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد 12 تخت و در بیمارستان کوهدشت 10 تخت آماده بهره‌برداری است و تنها چند تخت از بیمارستان بروجرد هنوز آماده نشده است.

وی بابیان اینکه حدود 400 نیروی متخصص در مراکز درمانی استان لرستان فعالیت دارند، عنوان کرد: در بحث نیروی متخصص باید گفت در هیچ شهرستانی در چهار متخصص اصلی( متخصص جراح، بیهوشی، داخلی و اطفال)کمبود نیرو نداریم.

آسترکی در رابطه با جذب نیروی متخصص در استان، بیان کرد: آبان ماه هرسال تأمین نیرو انجام می‌شود و امسال نیز نیازسنجی کمبود نیروها طبق روال هرسال انجام می‌گیرد و اکنون در مرحله اعلام نیاز به مراکز هستیم.

وی تصریح کرد: در بحث جذب نیروی متخصص آبان ماه که تقسیم سراسری کشوری از وزارت خانه انجام می‌شود تلاش می‌کنیم تا حداکثر نیروها را بتوانیم جذب کنیم چراکه هرچه تعداد نیروهایی موردنیاز بیشتر باشد خدمات‌دهی و رضایت‌مندی بیشتر است.