جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

برجام، فرجام نیکی برای کشور محسوب می‎شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برجام، فرجام نیکی برای کشور محسوب می‎شود

برجام، فرجام نیکی برای کشور محسوب می‎شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برجام، فرجام نیکی برای کشور محسوب میشود.

عباس قائدرحمت در گفتوگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: زمانی دولت یازدهم کار را در دست گرفت که با مشکلات جدی مواجه بود؛ در آن هنگام کشور در شرایط اقتصادی فوقالعاده نامناسبی قرار داشت که میتوان به نوسان نرخ ارز و قیمت سکه اشاره کرد.

وی افزود: در آن زمان تعاملات ایران با دنیا کاهش یافته بود و تحریمهایی ناجوانمردانه بر کشور حاکم بود.

این نماینده ادامه داد: همچنین تورم نرخ فوقالعاده بالایی بین 30 تا 40 درصد داشت و رشد اقتصادی کشور منفی 5.6 بود و در چنین شرایطی رکود نیز چاشنی اقتصاد کشور شده بود و متاسفانه شاهد رکود تورمی اقتصاد بودیم که میخواست کشور را از پای درآورد.

قائدرحمت بیان کرد: با توجه به اینکه اقتصاد کشور بر پایه فروش نفت بود در آن بحبوحه یا نفت را نمیخریدند و یا پولش را بلوکه میکردند، این امر باعث کاهش میزان تولید شد به گونهای که استخراج 2.1 میلیون بشکه به کمتر از یک میلیون بشکه رسید و پول نفت نیز از 140 دلار به 40 دلار رسید.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس افزود: در این هنگام با تلاشها و رهنمودهای مقام معظم رهبری همدلی و همزبانی بین دولت و مردم ایجاد و راهکارهایی چارهاندیشی شد.

وی با تاکید بر اینکه همچنین تعامل با دنیا در دستورکار قرار گرفت و بر این اساس مذاکرات نیز با هدفمندی بیشتری پیش رفت، گفت: نتیجه مذاکرات هستهای برجام است که به فرجام نیکی برای کشور منجر شد، به رسمیت شناخته شدن انرژی و قدرت هستهای ایران از دیگر دستاوردهای مذاکرات بود.