سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برخورد قاطع با اختلاس‌کنندگان صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد قاطع با اختلاس‌کنندگان صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شود

برخورد قاطع با اختلاس‌کنندگان صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شود

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: اختلاس ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان رسوایی بزرگی بود که از مسئولان درخواست می‌شود با قاطعیت حقوق به یغما رفته بیت‌المال را از حلقوم غارتگران بیرون بکشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام حسن ترابی امام جمعه بروجرد در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد ضمن اشاره به استعفای سه تن از وزرای دولت اظهار داشت: تغییرات رخ داده در کابینه دولت دیرهنگام بوده به طوری که به انتظارات مردم جامه عمل نپوشانده است.

وی با بیان اینکه وزاری پیشنهادی دولت فاقد تسلط بر حوزه پیشنهادی هستند، افزود: وزرای پیشنهادی دولت به مجلس به منظور جایگزینی وزاری برکنار شده آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی بر حوزه مورد نظرصلاحیتهای لازم برای تصدیگری این وزارتخانهها را ندارند.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: برخی از وزرای پیشنهادی دولت در گذشته نیز برای تصدیگری وزارتخانهها به مجلس پیشنهاد داده شدهاند اما به دلیل نقش در فتنه 88 موفق به کسب رأی اعتماد نمایندگان نشدند.

وی به 13 آبان ماه اشاره و تصریح کرد: روز 13 آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یکی از روزهای تاریخی و ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به شمار میرود.

ترابی بر هویت انکارناپذیر استکبارستیزی انقلاب اسلامی تأکید و خاطرنشان کرد: آمریکا دشمن اصلی و شماره یک ملت ایران است و در رأس استکبار جهانی قرار دارد، ملت ایران هیچ گاه راه دوستی با استکبار را در پیش نمیگیرد.

سلامت و بهداشت مردم لرستان اسیر بازی های سیاسی شده است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری امام جمعه پلدختر نیز در خطبه های نماز جمعه پلدختر اظهار داشت: بنا به اظهارات دولت برکناری سه وزیر فانی، جنتی و گودرزی به دلیل ناکارآمدی آنها بوده که اگر این چنین باشد باید از این برکناری استقبال کرد.

وی افزود: اما این نوع برکناری ناقص است زیرا برکناری وزیر آموزش و پرورش آن هم ابتدای سال تحصیلی درست نیست و با این مدت کمی که از عمر دولت مانده هر وزیری را هم که بیاورند نمی‌تواند کاری انجام دهد چون زمان بسیار کمی است.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: هم اکنون  مردم ازوضعیت اقتصادی رنج می‌برند و مشکل اقتصادی دارند به همین خاطر انتظار می‌رفت که به وزیر اقتصاد هم تذکری داده می‌شد متأسفانه وزیر اقتصاد در میان برکنارشدگان نیست.

وی با بیان اینکه بعضی از وزرا و مسئولان ناکارآمدی خود را به نهادهای مقدس گره می‌زنند، عنوان کرد: از وزیربهداشت انتظار می‌رود که در مجموعه خود تعامل ایجاد کند و تعامل به این است که انتقادپذیر باشد و حرف همدیگر را بشنوند ولی اگر به این معنا باشد که هر چه من می‌گویم تعامل است این بیشتر شبیه قوانینی است که در جاهای دیگر موجود است.

سوری خاطرنشان کرد: آنچه از وزیر بهداشت انتظار می‌رود و دولت قبلی و فعلی هم همت گذاشتند سلامت مردم بوده که به نظر من بهتر است وزیر بهداشت در مجموعه خود دقت کند.

وی تصریح کرد: وزارت بهداشت در استان لرستان به جولانگاه سیاسی تبدیل شده و سلامت و بهداشت مردم به فراموشی سپرده شده، اگر وزیر بهداشت راست می‌گوید و هدفش کار است بیاید و زیر مجموعه خود را اصلاح کند با شعار و حرف زدن هیچ کاری پیش نمی‌رود.

امام جمعه پلدختر گفت: در بهداشت و درمان  استان لرستان هرکس با توجه به میل سیاسی خود هر طور دلش می‌خواد عمل می‌کند با این وجود وزیر ادعا دارد که می‌خواهد جهانی فکر کند و ناکارآمدی خود را به نهادهای انقلابی نسبت می‌دهند.

وی با بیان اینکه به طور طبیعی نقاط ضعف و قوت باید در نهاد نماز جمعه عنوان شود،  اظهار داشت: چقدر از انتقاد می‌ترسند اگر انتقاد بر آنها وارد نیست جواب بدهند ولی اگر انتقاد وارد است جبران کنند.

سوری افزود:  اگر کسی وظیفه و مسئولیتی را پذیرفت باید شفاف و بدون هیچ واهمه‌ای پاسخگو باشد نه این که ناکارآمدی خود را به نهادهای دیگر گره بزند که این خیلی بی‌انصافی است و مردم خود کارآمد و ناکارآمدی را تشخیص می‌دهند.

وی بیان کرد: اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان رسوایی بزرگی بود که از مسئولان درخواست می‌شود با قاطعیت حقوق به یغما رفته بیت‌المال را از حلقوم غارتگران بیرون بکشند.