سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

برخورد قاطع با نجومی بگیران صورت پذیرد/دریافت حقوق‌های نجومی مصداق بارز غارتگری بیت‌المال است - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد قاطع با نجومی بگیران صورت پذیرد/دریافت حقوق‌های نجومی مصداق بارز غارتگری بیت‌المال است

برخورد قاطع با نجومی بگیران صورت پذیرد/دریافت حقوق‌های نجومی مصداق بارز غارتگری بیت‌المال است

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: انتظار مردم ایران این است که دولت، مجلس، دستگاه قضا با این پدیده ناهنجار برخورد قاطع و محکم داشته باشند و دست غارتگران بیت‌المال را کوتاه کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به پدیده فیش‌های نجومی مدیران متخلف اظهار داشت: محاکمه، مجازات و برکناری متخلفین فیش‌های نجومی مطالبه مردم، رهبر معظم انقلاب و همه دلسوزان جامعه است.

وی با انتقاد از عدم انجام اقدامی در این زمینه افزود: پس از گذشت پنج ماه از افشای فیش‌های نجومی متأسفانه تاکنون هیچ مدیر متخلفی توسط محاکمان دیوان محاسبات، دستگاه قضایی و دولت عزل نشده است.

خطیب نماز جمعه بروجرد با تأکید بر لزوم برخورد جدی با این پدیده شوم بیان کرد: باید به‌صورت اصولی با این پدیده زشت برخورد شود چراکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که قرار نیست سروصدایی برپا شود و قضیه بعد از مدتی به فراموشی  سپرده شود و دریافت‌کنندگان باید مبالغ را بازگردانند و مدیرانی که بی‌قانونی کرده‌اند باید مجازات و برکنار شوند.

وی عنوان کرد: در پنج‌ماهه گذشته مؤمنان و مردم انقلابی در اجتماعات مختلف و در نمازهای جمعه سراسر کشور خواسته‌های خود در برخورد با دزدان بیت‌المال را مطرح کرده‌اند اما سؤال اینجاست که  آمار مدیران متخلف فیش‌های نجومی چقدر است.

ترابی خاطرنشان کرد: متأسفانه آمار مدیران نجومی بگیر متفاوت است و رئیس‌جمهور در این زمینه گفته است مدیران متخلف فیش‌های نجومی بین 100 تا 300 نفر هستند اما سخنگوی دولت گفت مدیران متخلف 40 نفر و جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور این تعداد را کمتر از 50 نفر اعلام کرده است.

امام‌جمعه بروجرد بابیان اینکه آمارهای متفاوت از یک موضوع ممکن است سبب لطمه زدن به اعتماد عمومی ‌شود، تصریح کرد: جریانی به دنبال تطهیر این مدیران متخلف است و می‌گویند آن‌ها باید بیشتر ببرند اما انتظار مردم ایران این است که دولت، مجلس، دستگاه قضا با این پدیده ناهنجار برخورد قاطع و محکم داشته باشند و دست غارتگران بیت‌المال را کوتاه کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در یمن اشاره کرد و گفت: انصار الله یمن در این هفته یک ناو اماراتی را هدف قرار داد که به کشته شدن 22 نظامی متجاوز منجر شد و این اقدام جبهه مقاومت بازتاب بسیار گسترده‌ای در دنیا داشت.

ترابی این اقدام  انصار الله یمن را نشان‌دهنده اقتدار این نیرو دانست و افزود: این اقدام شجاعانه این پیام را رساند که مردم مسلمان و غیرتمند یمن ازاین‌پس در مقابل تجاوز بیگانگان مقابله می‌کنند.

وی عنوان کرد: 18 ماه است که آل سعود به همراه چند کشور و با حمایت کشورهای غربی و اسرائیل به مردم  ستم دیده یمن تجاوز کرده و جنایات زیادی در حق آن‌ها روا داشته است تا این‌که این ملت را تسلیم خواسته‌های خود کند اما تاکنون نه‌تنها به اهداف خود نرسیده‌اند بلکه متجاوزین در باتلاق یمن گرفتارشده‌اند.

دریافت حقوق‌های نجومی مصداق بارز غارتگری بیت‌المال است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر نیز در خطبه‌های نماز جمعه پلدختر اظهار داشت: نباید مسئولان تنها به شناسایی صاحبان فیش‌های حقوقی نجومی اکتفا کنند بلکه باید با آن‌ها برخورد جدی شود.

وی افزود: اکنون پنج ماه از افشای فیش‌های حقوقی می‌گذرد اما هیچ برخوردی از طرف مسئولان نسبت به آن‌ها صورت نگرفته است دولت باید با این‌گونه افراد برخورد کرده و آن‌ها عزل و انفصال خدمت کند.

امام‌جمعه پلدختر بابیان این‌که منکر اصلی جامعه ما در حال حاضر فیش‌های نجومی است، بیان کرد: دست‌درازی به بیت‌المال نتیجه کم‌توجهی به امربه‌معروف است.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در این رابطه چهار مطالبه عزل مدیران متخلف، برگرداندن هزینه به بیت‌المال ، مجازات قانونی آن‌ها و برخورد جدی با این‌گونه مسائل داشتند.

سوری بابیان این‌که بزرگ‌ترین سرمایه حفظ اعتماد مردم به‌نظام  است، گفت: نباید این اعتماد فدای یک عده متجاوز شود ،بنابراین باید با متخلفان و غارتگران بیت‌المال با عدالت برخورد شود.

وی به تعداد صاحبان فیش‌های نجومی اشاره و تصریح کرد: تاکنون آمارها متفاوت و متناقضی در این رابطه ارائه‌شده بعضی‌ها از 40 نفر تا 900 نفر تعداد آن‌ها را اعلام کرده‌اند که صاحبان فیش‌های حقوق نجومی هرچند نفر که باشند نباید مصلحت آنان را مقدم بر مصلحت جامعه دانست و باید با آن‌ها برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: عاشورا اوج ایثار و ازخودگذشتگی است که باید از ائمه معصومین (ع) درس انسان شدن و شجاعت گرفت و صرف محبت تنها کارساز است اما کافی نیست و باید از اصول اصلی این قیام دفاع کنیم در این صورت دشمن نمی‌تواند کوچک‌ترین خدشه‌ای به ما وارد کند.

سوری بابیان این‌که دشمن می‌خواهد عزاداری‌ها را بی‌محتوا کند، اظهار داشت: در عزاداری‌ها بیشتر به محتوا دقت شود تا به ظواهر و روحیه شهادت و ایثارگری توسط کارشناسان دین و منبری‌ها در این مراسم‌ها گسترش پیدا کند.

امام‌جمعه پلدختر گفت: مواظب باشیم که با برگزاری عزاداری‌ها موجب آزار و اذیت دیگران نشویم و نماز ظهر عاشورا را که در مجموعه ورزشی شهید سرمالیان برگزار می‌شود همه باهم در آنجا اجتماع نموده و آن را اقامه نماییم.

حجت‌الاسلام سوری افزود: ما از قیام عاشورا باید درس‌های بزرگی را یاد بگیریم و فلسفه قیام را در جامعه تبیین کنیم زیرا عاشورای امام حسین (ع) هزاران درس دارد زیرا مکتب سیدالشهدا سرشار از درس آزادگی و اخلاقی است.