رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

برخورد قاطع با هنجارشکنان اجتماعی در بروجرد انجام نمی‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد قاطع با هنجارشکنان اجتماعی در بروجرد انجام نمی‌شود

برخورد قاطع با هنجارشکنان اجتماعی در بروجرد انجام نمی‌شود

فرمانده سپاه بروجرد گفت: متأسفانه برخورد قاطع با هنجارشکنان اجتماعی از سوی دستگاه‌های مرتبط در شهرستان بروجرد انجام نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمد پاپی‌نژاد در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار داشت: جلساتی که در گذشته در این حوزه برگزار شده به دلیل بی‌توجهی مسئولان امر تاکنون بی‌ثمر بوده و نتیجه مطلوبی نداشته است.

وی نبود زمینه‌های اجرایی برای مصوبات پیشین را عاملی در معوق ماندن آن‌ها برشمرد و افزود: مسئولان مرتبط از مصوبات ابلاغ شده به آن‌ها در این حوزه حمایت نمی‌کنند و این خود خروجی جلسات را بی‌نتیجه کرده است.

فرمانده سپاه بروجرد بیان کرد: نمی‌توان تنها با اکتفا کردن به برگزاری این چنین جلساتی انتظار داشت این مقوله فراموش شده در جامعه نهادینه شده و به اجرا در آید.

وی با بیان این‌که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در سال‌های اخیر اقدام جدی انجام نشده است، عنوان کرد: به نظر می‌رسد برخی مدیران کل استان با عدم حمایت خود از مصوبات ستاد امربه معروف و نهی از منکر در شهرستان‌ها مانع همکاری و تعامل مدیران شهرستانی با این مجموعه می‌شوند که این خود مانعی بزرگ در تحقق مصوبات این ستاد ایجاد کرده است.

پاپی‌نژاد با ارائه چند پیشنهاد و راهکار عملیاتی در این حوزه، خاطرنشان کرد: در راستای نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان ضرورت دارد همایشی تحت این عنوان با حضور رؤسای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و نهادهای بروجرد به منظور ابلاغ قانون جدید امر به معروف و نهی از منکر در میان آن‌ها برگزار شود.

وی اظهار داشت: ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به جرائم این حوزه در دادگستری بروجرد و نیز تبلیغات وسیع شهری به منظور آشنایی و جرأت بخشیدن به مردم در انجام این واجب فراموش شده از دیگر اقدامات کارآمد در این زمینه است.

فرمانده ناحیه سپاه بروجرد به لزوم آگاه ساختن مردم از مفاد این قانون اشاره و بیان کرد: ضروری است مفاد مختلف این قانون در ادارات و نهادهای مختلف به صورت گسترده انتشار یابد و مسئولان امر نسبت به این موضوع حمایت‌های خود را اعلام کنند.

وی با بیان این‌که به این مهم در جامعه توجه لازم نمی‌شود، عنوان کرد: فعال کردن شوراهای امر به معروف نهی از منکر در ادارات و نهادهای این شهرستان می‌تواند در بهبود شرایط این واجب تعطیل شده مؤثر باشد.

پاپی‌نژاد با تأکید بر استفاده از ابزارهای قهری در رابطه با مقابله با هنجارشکنان اجتماعی در این حوزه، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های انتظامی و نظامی در کنار قوه قضائیه می‌توانند با برخورد مناسب خود با هنجارشکنان اجتماعی مانع برخی اتفاقات و هنجارشکنی‌های نادر در این شهرستان شوند.