رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

برخورد پلیس با تجمعات غیرقانونی پس از انتخابات در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد پلیس با تجمعات غیرقانونی پس از انتخابات در لرستان

برخورد پلیس با تجمعات غیرقانونی پس از انتخابات در لرستان

فرمانده انتظامی استان لرستان با بیان اینکه فضای استان پس از برگزاری انتخابات در آرامش کامل است، عنوان کرد: پلیس با برگزاری تجمعات غیرقانونی پس از انتخابات مطابق قانون برخورد می‌کند.

سردار محمد قنبری عصر دیروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد بیان کرد: خوشبختانه انتخابات در استان لرستان بدون هیچ‌گونه مشکل خاصی برگزار شد و پیش‌بینی‌های خوبی جهت تامین امنیت انتخابات در نظر گرفته شد.

وی افزود: تمام یک‌هزار و 425 شعبه اخذ رای در استان تحت پوشش انتظامی قرار داده شد و در حدود 367 شعبه از نیروهای سپاه کمک گرفته شد و بقیه توسط نیروهای انتظامی پوشش داده شد.

سردار قنبری گفت: به تعداد کافی نیروی احتیاط در تمام شهرستان‌ها پیش‌بینی شده بود و گروه ضربت نیز در تمام شهرستان‌ها تشکیل شد تا در صورت ازدحام فوق‌العاده در هر جایی مانع از به وجود آمدن مشکل شوند.

فرمانده انتظامی استان لرستان از همکاری مردم در برگزاری انتخابات قدردانی کرد و اظهار داشت: در اکثر شعبه‌ها مردم نوبت را رعایت کردند و با عوامل انتظامی نهایت همکاری را داشتند.

وی به ایجاد تنش و درگیری توسط هواداران برخی کاندیداها در  شهرستان کوهدشت اشاره نمود و خاطرنشان کرد: طبیعی است که پس از انتخابات در برخی مناطق شاهد یک سری درگیری‌ها باشیم، ولی باید توجه داشت که درگیری‌های جزیی که در کوهدشت اتفاق افتاده به هیچ وجه سازمان یافته نبوده است و در واقع واکنش‌های احساسی گاهاً باعث بروز تنش می‌شود.

قنبری افزود: در حال حاضر با همکاری و هماهنگی مسئولان و خود کاندیداهای کوهدشت مشکل خاصی از نظر امنیتی وجود ندارد و آرامش خوبی در این شهرستان برقرار است.

وی ادامه داد: کاندیداهای پیروز ممکن است بخواهند تجمعاتی داشته باشند که در صورت داشتن مجوز قانونی مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و پلیس نیز در تامین امنیت تلاش خود را انجام می‌دهد، ولی در عین حال نیروی انتظامی مطابق با وظیفه قانونی خود با تجمعات غیر قانونی برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی استان لرستان در ارتباط با انفجار در کوهدشت بیان کرد: چند روز قبل از انتخابات یک ترقه دست‌ساز توسط چند شخص ناشناس در کوهدشت منفجر شد که خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی نداشت و فقط به دلیل صدای زیاد باعث شکسته شدن شیشه چند منزل مسکونی شد.

وی اضافه کرد: تاکنون هیچ شخصی در زمینه انفجار بمب دست‌ساز در کوهدشت بازداشت نشده است، ولی نیروهای اطلاعاتی به دنبال شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه هستند.

قنبری یادآور شد: در مجموع همکاری و هماهنگی خوبی بین عوامل ایجاد امنیت انتخابات در استان لرستان به وجود آمد که نتیجه آن برگزاری یک انتخابات سالم و با حضور گسترده مردم در کمال امنیت و آرامش شد.