رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

برخی مسئولان قصد خدشه‌دار کردن فرهنگ دینی لرستان را دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

برخی مسئولان قصد خدشه‌دار کردن فرهنگ دینی لرستان را دارند

برخی مسئولان قصد خدشه‌دار کردن فرهنگ دینی لرستان را دارند

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: متأسفانه برخی مسئولان به‌عنوان رزمنده، فرهنگ دفاع مقدس را موردحمله قراردادند به صورتی که این‌گونه مسائل بافرهنگ جامعه اسلامی ما سازگار نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به برگزاری آئین‌های باشکوه عزاداری سید و سرور شهیدان اظهار داشت: امت عاشورایی و ملت حسینی ایران اسلامی در سالروز شهادت مظلومانه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و خاندان گرامی و اصحاب باوفای ایشان اشک ماتم ریختند و ایران اسلامی غرق در حزن و اندوه به خاطر ظلمی که بر فرزندان رسول‌الله روا شده است، بود.

وی به برگزاری باشکوه مراسم عزاداری امسال در دهه نخست محرم اشاره کرد و افزود: امت مسلمان ایران اسلامی یک‌بار دیگر با اهداف حسینی تجدید پیمان کرده و بر تداوم راه آن حضرت تأکید داشتند و مراسمی باشکوه در کشور اهل‌بیت علیهم‌السلام و کشورهای دیگر برگزار شد که از پیراستگی بیشتری در ارتباط با تحریفات رایج و بیان مطالب بی‌پایه و اساس برخوردار بود.

خطیب نماز جمعه بروجرد بیان کرد: توجه به فلسفه قیام کربلا و اهداف حضرت سیدالشهدا(ع) در اشعار و مراثی امسال مشهود بود و بحث نماز و ترویج آن به‌ویژه نماز ظهر عاشورا جلوه بیشتری داشت که انتظار نیز از مردمی که خود را پیرو مکتب حسینی می‌دانند همین است.

وی با مطلوب خواندن اقدامات انجام‌شده در رابطه با عزاداری‌های امسال در سطح شهرستان بروجرد عنوان کرد: مسئولان پیش از آغاز این دهه تذکرات لازم را به سرپرستان هیئات مذهبی این شهرستان دادند و در رابطه با خیابان بحرالعلوم نیز باهمت و حضور بسیج و نیروی انتظامی مشکلی به وجود نیامد و از سویی تجمع گسترده هیئات مذهبی و عموم مردم در عصر روز عاشورا در میدان قیام این شهرستان بازتاب خوبی در شبکه‌های تلویزیونی کشور داشت.

ترابی با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت پیشوای چهارم شیعیان تصریح کرد: روشنگری اذهان عمومی سبب جلب افکار به آن سمت می‌شود بنابراین تبیین ماهیت یک نهضت از بدعت‌ها و کتمان‌ها جلوگیری می‌کند که در نهضت عاشورا نیز از این عنصر سرنوشت‌ساز استفاده شد تا با پیام‌رسانی درست پیام خون شهدای کربلا در تاریخ ماندگار شود و امام سجاد(ع) نیز 32 سال پس از نهضت عاشورا در این زمینه زحمات زیادی را متحمل شدند.

وی در فراز دیگری از خطبه‌های امروز به جنایات اخیر آل سعود در یمن و صنعا اشاره کرد و افزود: ائتلاف سعودی با حمایت آمریکا و صهیونیست بین‌الملل و در سایه سکوت حمایت‌آمیز سازمان ملل یک سال و نیم است به ملت مظلوم یمن تجاوز کرده و در این مدت جنایات بسیاری را مرتکب شده و هزاران شهید و زخمی و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است.

امام‌جمعه بروجرد خاطرنشان کرد: آل سعود در این مدت زیرساخت‌های یمن را در سطح وسیع و گسترده‌ای هدف قرار داده تا این ملت شجاع را وادار به تسلیم کند اما هرچه بیشتر جنایت کرده کمتر به  اهداف خود رسیده و امروز افکار عمومی دنیا به‌خوبی قضاوت می‌کنند که ملت مظلوم یمن پیروز این عرصه است و انصار الله یمن نیز جواب دندان‌شکنی به این تجاوزات خواهد داد.

ترابی با اشاره به حمله جنگنده‌های سعودی به یک مراسم ختم در یمن عنوان کرد: سعودی‌ها این جنایت را با حمایت بین‌المللی انجام داده و بیش از 900 نفر را به خاک و خون کشیدند اما سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی دفاع از حقوق بشر به‌سادگی از کنار این جنایت گذشتند و تنها به اظهار تأسف در این زمینه بسنده کردند.

وی تصریح کرد: آمریکا برای فرار از این رسوایی و تبعات این جنایت اعلام کرد چک سفید امضا برای حمایت از عربستان نداده است درحالی‌که سعودی‌ها یک سال و نیم با حمایت و پشتیبانی و سلاح‌های آن‌ها این مردم را به خاک و خون کشیده‌اند اما امروز به‌دروغ اعتراف می‌کنند حمایتی نداشته‌اند.