رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

برنامه‌ریزی برای ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌ریزی برای ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس بروجرد

برنامه‌ریزی برای ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس بروجرد

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس متوسطه دوم این شهرستان برنامه‏‌ریزیهایی صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، جمشید ابوالفتحی در مراسم تجلیل از دانشآموزان برتر تحصیلی آموزشگاه پسرانه علوی، اظهار کرد: به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی در مدارس متوسطه دوم این شهرستان برنامه‏‌ریزیهایی صورت گرفته است، بر این اساس برگزاری کلاسهای تقویتی و جبرانی برای پایههای اول و دوم، کلاس‌‏های ارتقاء معدل برای پایه سوم و کلاس‏‌های کنکور برای دانش‏‌آموزان پایه چهارم برنامه‌‏ریزی شده و هدف اصلی از اجرای این برنامهها ارتقاء سطح تحصیلی دانشآموزان، ارتقاء معدل و آمادگی آنها برای کنکور است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد ادامه داد: بر این اساس میکوشیم در خصوص کسب رتبههای کمتر از 1000 و 2000 در کنکور پیش‌رو گامهای خوبی برداشته شده و به نتیجه لازم منتهی شود.

ابوالفتحی با اشاره به وجود استعدادهای درخشان در بین دانشآموزان این شهرستان در حوزههای علمی، فرهنگی، ورزشی و ...، خاطرنشان کرد: کسب رتبههای دو رقمی در کنکور توسط دانشآموزان دختر و پسر این شهرستان گواهی بر این ادعا است.

وی با تاکید بر ضرورت برنامهریزی دقیق و سنجیده برای دانشآموزان مقطع متوسطه دوم با هدف آماده‌سازی آنها برای کنکور، گفت: امید است در کنکور سال 94-93 نیز شاهد درخشش دانشآموزان بروجردی و کسب رتبههای ممتاز باشیم.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به ضرورت آماده‌سازی محیط خانواده برای دستیابی به این مهم، عنوان کرد: فعالیت اولیاء مدارس بدون پشتوانه و حمایت والدین دانش‌آموزان نتیجه و اثربخشی لازم را به همراه ندارد.

جمشید ابوالفتحی اضافه کرد: همراهی اعضای خانواده و دور کردن محیط خانه از تشنج و استرس نقش موثری در افزایش تمرکز و یادگیری دانش‏‌آموزان دارد، بنابراین خانواده‏‌های آنان باید در این زمینه توجه کافی داشته و محیط خانه را از مسائل استرس‌زا پاک کنند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان مدارس نیز در این زمینه نقش خود را ایفا کرده و با ارائه مشاوره به دانشآموزان پایه چهارم متوسطه دوم، آنان را برای حضوری به دور از استرس در جلسه کنکور آماده میکنند.