جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

برنامه‌های اداره منابع طبیعی بروجرد در هفته منابع طبیعی - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های اداره منابع طبیعی بروجرد در هفته منابع طبیعی

برنامه‌های اداره منابع طبیعی بروجرد در هفته منابع طبیعی

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بروجرد گفت: این اداره در هفته منابع طبیعی برنامه‌های متنوعی را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، داریوش عباسی عصر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن هفته منابع طبیعی برنامه‌های متنوعی برای استقبال از این هفته در شهرستان بروجرد از غرس نهال تا اجرای همایش‌های مختلف در ضرورت فرهنگ‌سازی در این زمینه تدارک دیده شده است.

وی با اشاره عنوان کرد: حضور گسترده مردم و کارکنان ادارات منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و نیز ادارات هم‌سو در نماز وحدت‌بخش جمعه به منظور ترویج آموزه‌های دینی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای نخستین روز این هفته است.

این مسئول با اشاره به توزیع رایگان نهال در نخستین روز از این هفته در بین نمازگزاران نمازجمعه، گفت: همچون سال‌های گذشته با همکاری سازمان پارک‏‌ها و فضای سبز شهرداری تعدادی نهال غیر‌مثمر در بین شهروندان توزیع شده و مراسم کاشت نهال با حضور انجمن کوهنوردان ایران در یکی از ارتفاعات شهرستان بروجرد انجام می‌شود.

عباسی اضافه کرد: در دومین روز این هفته با عنوان منابع طبیعی، فرهنگ و رسانه جشن درختکاری در بلوار شهدا دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد انجام میشود.

وی یادآور شد: سومین روز از این هفته با عنوان منابع طبیعی و مدیریت جامع حوزه آبخیز برگزاری نمایشگاه عکس و نقاشی دانش‏‌آموزان در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری آموزش و پرورش این شهرستان یکی از رئوس کاری است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد از بازدید تعدادی از دانشجویان دانشکده فنی از پروژه‌های در دست ساخت این اداره خبر داد و افزود: چهارمین روز این هفته با شعار منابع طبیعی، بسیج سازندگی و همیاران طبیعت بازدید دانشجویان همراه با مسئولان از پروژه‌های در دست احداث بخشی از برنامه‌های این روز است.

عباسی عنوان کرد: به منظور ترویج و اشاعه فرهنگ حفظ و حراست از منابع طبیعی و با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان پنج هزار نفر از دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و آموزگاران با وظایف منابع طبیعی و اهمیت آن آشنا شده و کارت همیار طبیعت دریافت می‌کنند.