سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

برنامه‌های آموزش و پرورش بروجرد در ترویج فرهنگ حراست از منابع طبیعی - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های آموزش و پرورش بروجرد در ترویج فرهنگ حراست از منابع طبیعی

برنامه‌های آموزش و پرورش بروجرد در ترویج فرهنگ حراست از منابع طبیعی

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: این اداره برنامههای مختلفی را با هدف ترویج فرهنگ حراست و صیانت از منابع طبیعی و عرصه‌‏های محیط زیست در برنامه کاری دارد.

جمشید ابوالفتحی در حاشیه مراسم درختکاری یادبود 176شهید نهضت سوادآموزی در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: آموزش و پرورش این شهرستان با اجرای برنامههای مختلف آموزنده و ترویج دهنده‏ای را در جهت حفظ و افزایش منابع طبیعی اجرایی میکند.

وی عنوان کرد: همه ساله در ایام درختکاری با استفاده از شیوه های ابزاری مختلفی همچون شعر، انشا، و نقاشی و مسابقاتی از این دست در جهت ترویج فرهنگ حفاظت از جنگلها و عرصههای منابع طبیعی در بین جامعه دانشآموزی تلاش میشود.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد ادامه داد: به طور مثال در یکی از هنرستان‌های این شهرستان آئین کاشت نهال انجام میشود، تا دانشآموزان هم به صورت نمادین سهم خود را در تقویت این عرصه به نمایش بگذارند.

ابوالفتحی تاکید کرد: با توجه به محدودیت‏های جابجایی دانش‏آموزان عده محدودی از آنها در آئین نهال کاری مشارکت داده میشوند، اما ترویج این فرهنگ در بین دانشآموزان و انتقال به خانواده‌های آنها جزوی از برنامههای کاری اداره آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: از سویی به منظور بسط و گسترش فرهنگ حراست از جنگلها با مشارکت کارشناسان اداره منابع طبیعی و محیط زیست برنامههایی در مدارس اجرا میشود.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد افزود: در طول سال نیز برنامههایی به مناسبتهای مختلف همچون مثل هوای پاک و روز سلامت در مدارس اجرا میشود.

ابوالفتحی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت ترویج پایه ای فرهنگ حفاظت از درختان و دیگر عناصر پیکره منابع طبیعی و محیط زیست اشاره و اظهار کرد: استفاده از پتانسیل جامعه بالای آماری دانش‌‏آموزان فرصت خوبی برای دستیابی به این مهم است.

وی تاکید کرد: در کنار فعالیتهای آموزش و پرورش در تحقق این مهم خانواده‌ها هم باید نقش آموزشی خود را در این باره ایفا کنند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد خاطر نشان کرد: مشارکت والدین دانشآموزان در کاشت نهال یکی از مصادیق ابعاد آموزشی آنها است که زمینهساز جلوگیری از تخریب احتمالی منابع طبیعی توسط آنها میشود.

ابوالفتحی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت رسانهها اهرم دیگری برای ترویج فرهنگ حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و عرصههای محیط زیست محسوب میشود.

وی تاکید کرد: تولید و پخش فیلمهای داستانی و انیمشین با محتوای نگهداری از جنگلها و درختان و نقش آنها در سلامت مردم از برنامههایی است که رسانه ملی میتواند در این راستا اجرایی کند.