سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

برنامه‌های دهه فجر در بروجرد با خلاقیت و نوآوری اجرا شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های دهه فجر در بروجرد با خلاقیت و نوآوری اجرا شود

برنامه‌های دهه فجر در بروجرد با خلاقیت و نوآوری اجرا شود

امام‌جمعه بروجرد گفت: برنامه‌های گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر با خلاقیت و نوآوری و به‌دوراز تکرار و مشابه‌سازی برنامه‌های سال‌های گذشته در شهرستان بروجرد اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی ظهر روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با تأکید بر اجرای راهکارهای فرهنگی تحقق شعار سال اظهار داشت: در آستانه ایام‌الله دهه فجر باید برنامه‌های گرامیداشت این ایام با خلاقیت و نوآوری و به‌دوراز تکرار و مشابه‌سازی برنامه‌های سال‌های گذشته اجرا شود.

وی افزود: نباید برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر در شهرستان بروجرد محدود به افتتاح چند پروژه شود بلکه باید دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل سوم و چهارم به‌درستی تبیین شود و جوانان و نوجوانانی که در آن فضا تنفس نکرده‌اند با دستاوردهای نظام آشنا شوند و مقایسه‌ای با پیش از انقلاب و اکنون در کشور انجام گیرد تا جوانان در جریان موفقیت‌های انقلاب قرار گیرند.

امام‌جمعه بروجرد با تأکید بر لزوم بیان چالش‌ها و تهدیدات پیش روی نظام اسلامی بیان کرد: باید خطرات و تهدیداتی که نظام را با چالش مواجه می‌کند بیان شود و در بحث خطرات داخلی که موجودیت نظام را با مشکل مواجه می‌کند جریان نفاق و خط نفوذ دشمن قرار دارد و دشمن امروز درصدد نفوذ مهره‌های خود به دستگاه حاکمیتی است تا انقلاب را از محتوای خود تهی کند.

وی با تشریح دیگر خطراتی که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند تصریح کرد: فقر و فساد و تبعیض دیگر خطراتی که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند همچنین حقوق‌های نجومی و غارت اموال بیت‌المال جزو تهدیداتی است که تداوم انقلاب را با مشکل جدی مواجه می‌کند.

ترابی بحران عدم آگاهی و فاصله بین نسلی را از دیگر تهدیدات نظام دانست و عنوان کرد: مردم پشتوانه نظام هستند و اگر مردم نسبت به آینده دچار یاس شوند نظام با مشکل مواجه می‌شود همچنین بحث فقر و مشکلات معیشتی مردم و پایین آمدن قدرت خرید آن‌ها از دیگر مشکلات پیش روی نظام اسلامی است.

وی تأکید کرد: در حوزه آگاهی بخشی باید اقدامات بیشتری انجام شود چراکه بحران فرهنگی و عدم وجود مرکزیت تصمیم‌گیری در کلان کشور از تهدیداتی است که در عرصه داخلی نظام اسلامی با آن مواجه است.

امام‌جمعه بروجرد راه نفوذ دشمنان در عرصه تهدیدات خارجی را برجسته‌سازی نقاط ضعف داخلی دانست و افزود: دشمنان همواره تلاش می‌کنند برای ضربه زدن به‌نظام از طریق نفوذ در دستگاه‌های داخلی انقلاب اسلامی را با مشکل مواجه سازند.