رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

برنامه‌های فرهنگی ستاد نماز جمعه بروجرد در راستای همدلی مردم و مسئولان فعال شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های فرهنگی ستاد نماز جمعه بروجرد در راستای همدلی مردم و مسئولان فعال شود

برنامه‌های فرهنگی ستاد نماز جمعه بروجرد در راستای همدلی مردم و مسئولان فعال شود

امام جمعه بروجرد گفت: برنامه‌های فرهنگی که در ستاد برگزاری نماز جمعه طراحی می‌شود باید در راستای تقویت همدلی و هم‌زبانی مردم و مسئولان باشد و از برنامه‌هایی که موجب اختلاف و تفرقه میان این دو می شود، اجتناب کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسن ترابی در دیدار با بانوان ستاد اقامه نماز این شهرستان، اظهار داشت: مقام معظم رهبری با نام‌گذاری هر‌ساله در ابتدای آن سال بر اساس اهدافی خاص یک نوع هدف‌گذاری را برای مردم و مسئولان مشخص می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این‌گونه نام‌گذاری‌ها اقدامی نمایشی و تشریفاتی نیست، افزود: تمامی مجموعه دولت و ملت باید تلاش کنند در مدت یک سال به اهداف مشخص شده برای آن سال خود را نزدیک کنند.

امام جمعه بروجرد یکی از عوامل موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی در طول 36 سال پس از پیروزی آن را حفظ وحدت و انسجام در میان مردم و مسئولان دانست و بیان کرد: اتحاد و همبستگی حول محور رهبری دینی در روند پیروزی انقلاب اسلامی نقشی تعیین‌کننده داشته است، به‌گونه‌ای که حفظ این اتحاد در سال‌های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی موفقیت‌های چشمگیری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال داشت.

وی عنوان کرد: همدلی مردم با یکدیگر و نیز همدلی ملت با دولتمردان و مسئولان نظام همواره راه موفقیت را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هموار کرده به‌گونه‌ای که اگر این پشتوانه عظیم مردمی و حمایت و پشتیبانی آن‌ها از نظام و دولت نبود، دولت قادر به فتح قله‌های ترقی و سعادت در جامعه امروز نبود.

ترابی خاطرنشان کرد: تنها در سایه حمایت این پشتوانه عظیم است که دولت تاکنون توانسته بر مشکلات داخلی و خارجی و نیز توطئه‌های دشمنان غلبه کند و مسیر توسعه و پیشرفت را با قدرت و قوت طی کند.

وی ضمن تأکید بر ضرورت حفظ اتحاد و انسجام در تمامی شئون کشورداری، گفت: هم باید دولت پشتیبان ملت باشد و هم ملت باید از دولت در شرایط حساس و بحرانی حمایت کند چراکه تنها در سایه همدلی و هم‌زبانی است که دولت قادر خواهد بود بر مشکلات فائق آمده و در راستای تحقق اهداف کلان و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به مهم‌ترین پیام‌های برداشت شده از شعار امسال، اظهار داشت: هرکس در هر جایگاه و مقامی که قرار دارد باید تلاش کند تا به سهم خود بتواند شعار امسال را در مقام عمل تحقق بخشد تا بخشی از منویات مقام معظم رهبری از نام‌گذاری امسال محقق شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه دستگاه‌های فرهنگی در تحقق شعار امسال، افزود: بی‌شک دستگاه‌های فرهنگی بیش از همه مخاطب این شعار هستند، بنابراین باید بیش از دیگران در تحقق آن همت گمارند.

ترابی نهاد برگزاری نمازجمعه را از دستگاه‌های تأثیرگذار در این زمینه دانست و بیان کرد: این ستاد با دارا بودن بیش از 15 هزار عضو در سراسر کشور با بهره‌گیری از حضور نخبگان و فرهیختگان در حوزه‌های مختلف و با نظارت مستقیم مقام معظم رهبری بیش از همه، مخاطب این شعار تأثیرگذار قرار دارد.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به تحقق عملی همدلی و هم‌زبانی در جامعه امروز، عنوان کرد: نه تنها خود باید عامل به این شعار باشیم بلکه دیگران را نیز باید به تحقق آن در مقام عمل توصیه و سفارش کرد تا از این طریق بتوان به حفظ دستاوردهای نظام در ابعاد مختلف کمک کرد.

امام جمعه بروجرد دامن زدن به تفرقه و نفاق در جامعه و نیز مخدوش کردن رابطه دولت و ملت را بالاترین منکر توصیف و خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی که در ستاد برگزاری نماز جمعه طراحی می‌شود باید در راستای تقویت همدلی و هم‌زبانی مردم و مسئولان باشد و باید از برنامه‌هایی که اختلاف و تفرقه را میان این دو برهم می‌زند، اجتناب کرد.

وی ارتباط مستمر و رو‌در‌ رو مردم با مسئولان نظام در نماز جمعه را یکی از راهکارهای عملی تحقق شعار امسال دانست و گفت: حضور مدیران و یا معاونان دستگاه‌های اجرایی در نمازجمعه و دیدار عمومی آن‌ها با مردم علاوه بر این‌که می‌تواند رفع برخی مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف را سرعت بخشد، اقدامی مؤثر در راستای تقویت روحیه اعتماد بین مردم و مسئولان است.