برنامه قول و عمل

در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف متوقف کردن برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران، واژه ی جدید «اقتصاد مقاومتی» به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفته است.

این واژه اولین بار در دیدار کارآفرینان با مقام معظم رهبری در شهریور سال 1389 مطرح گردید. در همین دیدار، رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی» را معنا و مفهومی از کارآفرینی معرفی و برای نیاز اساسی کشور به کارآفرینی نیز دو دلیل «فشار اقتصادی دشمنان» و «آمادگی کشور برایی جهش» را معرفی نمودند.

برای مفهوم اقتصاد مقاومتی در همین مدت زمان کم، تعاریف متفاوتی ارائه شده که هر کدام از جنبه ای به این موضوع نگاه کرده اند. در این میان، تعریف جامع و کامل از اقتصاد مقاومتی را خود رهبر فرزانه انقلاب ارائه داده اند. ایشان در دیدار با دانشجویان فرمودند:

«اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.»

رنامه قول و عمل از برنامه های تولیدی سیمای مرکز لرستان است که روزهای شنبه و دوشنبه ساعت 22:15 به مدت 20 دقیقه از شبکه افلاک تولید و پخش می شود.

قول وعمل عنوان ویژه برنامه ای است که با موضوع اقتصاد مقاومتی و نقش بسیاری از کارآفرینان در عرصه تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی می پردازد.

این برنامه توسط گروه برنامه ساز  برنامه شبکه افلاک لرستان در حال تولید است که از شاخصه های آن می توان به حضور کارشناسان و همچنین پخش پلی بک های متنوع و مستندهای مشاغل اشاره کرد.

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده: رضا حاتمی نژاد

تصویربرداران: سعید رشنوئیان

صدابردار: امیرعباس امیری