جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

بروجردی: آل‌سعود با خط‌‌و‌مشی خود به سرنوشت رژیم بعث عراق دچار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بروجردی: آل‌سعود با خط‌‌و‌مشی خود به سرنوشت رژیم بعث عراق دچار می‌شود

بروجردی: آل‌سعود با خط‌‌و‌مشی خود به سرنوشت رژیم بعث عراق دچار می‌شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آل‌سعود هم در ارتباط با امت اسلامی و هم در برگزاری مناسک حج کوتاهی کرده بنابراین عاقبت چنین تفکر و خط مشی سقوط حتمی مانند رژیم بعث عراق و شخص صدام است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علاءالدین بروجردی ظهر امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان با اشاره به اقدام جنایتکارانه عربستان در اعدام شیخ نمر اظهار داشت: در هیچ فرهنگی و در هیچ کجای دنیا اعدام علمای ادیان مختلف پسندیده نیست و این حرکت عربستان در اعدام عالم مجاهد شیخ باقر النمر صفحه سیاه تاریخ عربستان است.

وی با اشاره به رفتار تبعیض برانگیز عربستان در مقابل جامعه 50 درصدی زنان خود افزود: یکی از محسنات دین مبین اسلام ارزش گذاری بالا در رفتار با زنان جامعه است در حالی که این مهم در این کشور که خود را مدعی حقوق بشر می‌داند در فعالیت‌های مختلف نادیده گرفته می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کارگزاران حج عربستان سعودی در حادثه منا بی‌کفایتی خود را نشان دادند، عنوان کرد: این بی‌کفایتی مشهود عربستان در اداره مراسم حج به گونه‌ای بود که در فاصله کوتاهی پس از آن راهپیمایی عظیم اربعین حسینی با 26 میلیون نفر جمعیت اتفاق افتاد که در پس آن هیچ حادثه‌ای با وجود انبوه جمعیت رخ نداد.

وی بیان کرد: آل‌سعود هم در ارتباط با امت اسلامی و هم در برگزاری مناسک حج کوتاهی کرده بنابراین عاقبت چین تفکر و خط مشی سقوط حتمی مانند رژیم بعث عراق و شخص صدام است.

بروجردی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران قطع رابطه با کشورهای دیگر نیست، تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران چه در دوران امام خمینی(ره) و چه در دوران مقام معظم رهبری تحکیم روابط با همه کشورها به ویژه همسایگان است و اگر عربستان از سر انفعال و شکست در سیاست‌های منطقه خود دست به این اشتباه زده است ما نباید پاسخگو باشیم.

وی خاطرشان کرد: کشورهای عربی منطقه که از عربستان تبعیت کردند وام‌دار پول عربستان هستند و کار آنها به دلیل اینکه از منطق سیاسی و منافع ملی برخوردار نیست فاقد ارزش است و بی‌شک در مدت کوتاهی متوجه اشتباه خود در قبال رابطه با ایران می‌شوند.