رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

بروجرد رتبه سوم کشور در برگزاری یادواره شهدا را کسب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بروجرد رتبه سوم کشور در برگزاری یادواره شهدا را کسب کرد

بروجرد رتبه سوم کشور در برگزاری یادواره شهدا را کسب کرد

فرماندار بروجرد گفت: به همت متولیان فرهنگی و علاقمندان به فرهنگ ایثار و شهادت، شهرستان بروجرد موفق به دریافت رتبه سوم کشور در برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز شده‌ است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مسلم پورقاسمیان عصر امروز در آئین تجلیل از برگزارکنندگان بزرگداشت آیت‌الله مولانا بروجردی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان اظهار کرد: آیت‌الله مولانا بروجردی از مفاخر ارزشمند شهرستان بروجرد است که مقام و شخصیت ارزشمند ایشان در خور تقدیر و تجلیل شایسته شهروندان بروجردی است.

وی با تقدیر از تلاش‌های مجموعه برگزارکنندگان همایش آیت‌الله مولانای بروجردی عنوان کرد: نکوداشت و تجلیل از مقام شامخ علما و فضلای این شهرستان اقدامی مؤثر در راستای ابراز مراتب قدرشناسی شهروندان بروجردی به مقام شامخ این عالم فرزانه است.

فرماندار بروجرد با اشاره به نقش تمامی رسانه‌ها در بازتاب به موقع اخبار و گزارش‌های این همایش پیش از برگزاری آن تصریح کرد: تلاش ستودنی صاحبان قلم و ارباب رسانه‌های مکتوب در این شهرستان به گونه‌ای بود که توانستند پیش از برگزاری این همایش معرفی خوبی از ابعاد شخصیتی این مجاهد فی سبیل‌الله برای عموم هموطنان ارائه دهند که این اقدامات ارزشمند در خور توجه و تقدیر است.

پورقاسمیان با تأکید بر اشاعه فرهنگ قدرشناسی در جامعه خاطرنشان کرد: هرچند نمی‌توان تنها با برگزاری یک همایش حتی در ابعاد گسترده از مقام این علمای وارسته تقدیر و تشکر کرد، اما این از اقدامات مهم و مؤثر به منظور معرفی جایگاه علمی آنها به جوانان و علاقمندان در سراسر کشور است.

وی علمای بروجرد را از مفاخر جهان اسلام و کشور دانست و افزود: امروز در کمتر جایی می‌توان ورود پیدا کرد که نامی از مفاخر علمی این شهرستان وجود نداشته باشد و آیت‌الله مولانا بروجردی تنها یکی از این مفاخر عظیم‌شأن بروجرد است که با تمام توان خود توانسته است در راه اعتلای اسلام و انقلاب کوشش کند.

فرماندار بروجرد با اشاره به تقدیم بیش از 1500 شهید والا مقام در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یادآور شد: افتخارات شهرستان بروجرد همواره در خور توجه و تقدیر بوده است، به گونه‌ای که کمترین اقدامی که در این راستا می‌توان انجام داد برگزاری آئین‌های نکوداشت مقام این ستارگان پرفروغ است که خدمت بزرگی به کشور کرده‌اند.

پورقاسمیان برگزاری آئین‌های تکریم از علما و فرهیختگان این شهرستان را در زمان حیات آنها ضروری دانست و افزود: متأسفانه آنچه در کشور رواج پیدا کرده است، بزرگداشت علما و مفاخر در زمان فقدان حیات دنیوی آنها است در صورتی که می‌توان با برگزاری چنین همایش‌هایی در زمان حیات آنها خدمتی بزرگ در راستای معرفی مقام شامخ آنها به علاقمندان صورت داد.

گفتنی است، در ادامه این مراسم از 30 نفر از برگزارکنندگان آئین تکریم حضرت آیت‌الله مولانا بروجردی با اهدا لوح سپاس قدردانی شد همچنین 14 نفر از برندگان مسابقه "من عاشق محمد هستم" از دست مسئولین جوایز خود را دریافت کردند.