رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

برپایی یادواره شهدا در شهرستان پلدختر افزایش یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی یادواره شهدا در شهرستان پلدختر افزایش یابد

برپایی یادواره شهدا در شهرستان پلدختر افزایش یابد

فرماندار پلدختر گفت: برگزاری مراسمات بزرگداشت شهدا در شهرستان پلدختر افزایش یابد چرا که این مراسمات نقش مهمی در ترویج عملی سیره شهدا دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، قدرت‌الله ترابی‌نژاد در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران توزیع برق شهرستان پلدختر، با بیان اینکه شهدا عظمت نظام اسلامی را تثبیت کردند، اظهار داشت: اقتدار، عزت و عظمت امروز انقلاب اسلامی ایران مرهون خون شهیدان است.

وی بابیان این‌که شهدا سرمایه‌های معنوی انقلاب هستند، افزود:خانواده معظم شهدا صاحبان و میراث داران انقلاب هستند و تکریم آن‌ها باید سرلوحه فعالیت مسئولان قرار گیرد.

فرماندار پلدختر با تأکید بر ضرورت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبیین فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه، عنوان کرد: خانواده شهدا و ایثارگران صاحبان اصلی انقلاب هستند.

وی با اشاره به اینکه شهدا اقتدار و صلابت ایران اسلامی هستند، بیان کرد: خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران توفیق الهی و افتخاری بزرگ است بنابراین ترویج افکار شهدا می‌تواند اهداف آنان را در جامعه زنده کند.

ترابی‌نژاد والدین شهدا را هویت دینی و ملی کشور دانست و گفت: سبک زندگی و تربیت فرزندان این والدین باید الگوی تمام خانواده‌ها باشد و همواره موردتکریم و یادآوری قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: فرزندان شاهد وظیفه در دست گرفتن پرچم پدران و به اهتزاز درآوردن آن را در عرصه‌های جهانی بر عهده داشته و نباید از آن‌ها غفلت کنند.

فرماندار پلدختر تصریح کرد: امروز کشور مایکی از قدرتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که ازنظر علمی ، اقتصادی و سیاسی رشد زیادی نسبت به سال‌های گذشته کرده است.

وی بابیان این‌که همه ما مدیون خون شهدا هستیم، اظهار داشت: شهیدان با گذشتن از دنیای خود آرامش و آسایش کنونی ملت ایران را به ارمغان آوردند بنابراین باید اهداف شهدا را همواره و در همه حال مدنظر داشته باشیم و در جهت آن حرکت کنیم.

مراد سلیمانی مدیر امور ایثارگران شرکت توزیع برق لرستان، اظهار داشت: شهدا ناظر و شاهد بر تمامی اعمال ما هستند و این واقعیت علاوه بر دلگرمی مسئولیت مدیران را بسیار سنگین می‌کند.

وی عزت و امنیت امروز ایران اسلامی را مرهون ایثارگری‌های شهدا دانست و افزود: فرزندان شهدا سرمایه‌های ارزشمند انقلاب و نظام و ادامه‌دهنده راه پدرانشان هستند که سرمایه‌گذاری و توجه به فرزندان شهدا دل شهدا را شاد می‌کند.

مدیر امور ایثارگران شرکت توزیع برق لرستان، عنوان کرد: در سال گذشته عملکرد شرکت توزیع استان لرستان در راستای کمک به خانواده معظم شهدا و ایثارگران مبلغی بالغ‌بر چهار میلیارد و 500 میلیون ریال بود که از محل منابع این شرکت تأمین و در سرفصل‌های مختلف به آنان اهدا شد.

وی بیان کرد: مبلغ سه میلیارد و 910 میلیون ریال سال گذشته برای مسئله درمانی خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان هزینه شده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این شرکت  سال گذشته مبلغ 360 میلیون ریال درراستای روشنایی گلزار شهر و روستای شهرستان پلدختر هزینه کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های شرکت توزیع برق استان لرستان در سال 94 طراحی تابلوهایی مربوط به شهدای وابسته به این شرکت است که تابلوی مربوط به شهدای هر شهرستان بر سر درب اداره مربوطه آن شهرستان نصب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این مراسم از هفت تن از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان شرکت توزیع برق شهرستان پلدختر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.