جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

برگزاری اردوهای جهادی سبب توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری اردوهای جهادی سبب توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی می‌شود

برگزاری اردوهای جهادی سبب توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی می‌شود

فرمانده سپاه استان لرستان برگزاری اردوهای جهادی را سبب توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی دانست و گفت: محرومیت‌زدایی هدفمند و فرایندی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی شامگاه شنبه در همایش تجلیل از دانشجویان و پزشکان بسیج جامعه پزشکی لرستان در اردوهای جهادی شهری و روستایی که در سالن اجتماعات مجتمع گلدشت برگزار شد ضمن قدردانی از فعالیت اساتید، دانشجویان و نیروهای جهادی در اردوهای جهادی اظهارداشت:کارجهادی به منزله  عبورکردن از موانع  وفراموش نکردن آرمان‌ها است.

وی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصادی مقاومتی از منظر مقام معظم رهبری، افزود: این سیاست‌ها شامل دو هدف و شش رویکرد است که اولین رویکرد آن رویکردجهادی بود بدین معنا که اقتصاد مقاومتی با رویکرد جهادی حل می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان هدف از درون ساز و فرصت ساز بودن اقتصاد را بهبود شاخص‌های مقاومتی دانست و عنوان کرد: حضرت علی (ع) فرمود سخت‌ترین جهاد، جهاد با نفس است که سخت‌ترین آن جهاد اکبر و جهاد در اسلام گذر از خود و اجابت حق است و مقام معظم رهبری در این راستا جهادکبیر را مطرح کردند.

وی بیان کرد: از آنجا که فلسفه وجودی ما جز خدمت به خلق نیست مقام معظم رهبری فرمودند ما آمده‌ایم که به خلق کمک کنیم و امام راحل نیز در این رابطه فرمودند مردم ولی نعمت ما هستند.

سردار کشکولی گفت: اردوی جهادی یعنی دری از درهای بهشت که خدا ما را دعوت می‌کند که به مردم خدمت و توفیق نصیب خودمان کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در احادیث و روایات زیادی آمده است که اگر کسی مانعی را از سر راه مردم بردارد چند صد هزار حسنه دارد پس همگی چه دانشجو، دانشمند، بزرگ وکوچک باید بروند و به مردم  خدمت کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان مبنای نظری فلسفه اردوی جهادی را احترام به مردم، مردم داری، ارتباط گیری، توسعه فرهنگ محرومیت‌زدایی و ایجاد روحیه دانست و اظهارداشت: محرومیت‌زدایی هدفمند وفرایندی شود.

وی افزود: در راستای محرومیت‌زدایی سپاه طرحی را در دستور کار دارد که صد دهستان را با محوریت درمان, فرهنگی, عمرانی, اقتصادی و اشتغال‌زایی با ترازها واستانداردهایی پیشرفته و آباد کند که در 31 استان سهم ما سه دهستان بود که  سپاه لرستان پنج دهستان انتخاب کرد.

سردار کشکولی عنوان کرد: دربخش‌های زندقی شرقی, شاهیوند,کشور سپیددشت, میربگ جنوبی و هومیان استان در چهار  بعد زیرساخت، درمان و بهداشت، فرهنگ و اشتغال‍‌زایی محرومیت‌زدایی انجام می‌شود.