رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برگزاری انتخابات به صورت استانی هزینه‎بر است - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری انتخابات به صورت استانی هزینه‎بر است

برگزاری انتخابات به صورت استانی هزینه‎بر است

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: با فعال شدن احزاب و گروههای سیاسی اهداف موردنظر در چارچوب قانون اساسی تحقق مییابد.

عباس قائدرحمت در گفتوگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: هر قدر که سطح انتخابات بالاتر رود میتواند به توسعه متوازن کشور کمک کند و چنانچه سطحش پایین باشد همین وضعیت فعلی را ادامه خواهیم داد.

وی اظهار کرد: هر 10 سال یکبار تعدادی نماینده اضافه میشود و چنانچه به سمت کوچکسازی پیش رویم مشکل روز به روز بزرگتر و تعداد نمایندگان بیشتر میشود که این امر تصمیمگیری را سختتر میکند.

این نماینده ادامه داد: استانی شدن انتخابات کمک میکند که همه به فکر لرستان باشند علیرغم اینکه نمایندگان حوزه تخصصی خود را دارند، تلاش بیشتری برای کل استان داشته باشند.

قائدرحمت با بیان اینکه شاید برگزاری انتخابات به صورت استانی هزینهبر باشد و جناحها و گروههای سیاسی انتظاراتی را از نمایندگان داشته باشند، اضافه کرد: البته نمایندگان باید پاسخگوی جناحها و گروههای رای دهنده باشند چرا که با فعال شدن احزاب و گروههای سیاسی بیشتر پیش میرویم تا اهداف موردنظر چارچوب قانون اساسی تحقق یابد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس تصریح کرد: باید در مناطق محرومی همچون لرستان، ایلام، کردستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان که دارای شاخصهای محرومیت هستند در مسئله استانی شدن انتخابات آنها دقت بیشتری شود و چنانچه ایرادی در این مهم باشد مرتفع شود.

وی یادآور شد: استانهای فوق باید ویژه دیده شوند تا آسیبی متوجه آنها نشده و قربانی این مسائل نشوند.