رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری باشکوه عزاداری ایام فاطمیه در نوروز - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری باشکوه عزاداری ایام فاطمیه در نوروز

برگزاری باشکوه عزاداری ایام فاطمیه در نوروز

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجرد گفت: به دلیل تقارن ایام فاطمیه با مراسم نوروز برنامه‌ریزی به منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر این ایام در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام صادق جعفرپور عصر روز سه شنبه در دیدار مدیران اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئت مذهبی با امام جمعه این شهرستان، اظهار کرد: قرآن‌کریم همواره اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) را به عنوان صراط مستقیم و وسیله هدایت بشر ذکر کرده است.

وی با تاکید بر نقش محوری اهل‌بیت (ع) در جوامع اسلامی، عنوان کرد: این هدایت و روشن‌گری برخاسته از کلام معصومین (ع) است که عهده‌دار هدایت شیعیان در طول تاریخ بوده است، چراکه اگر سفارشات گهربار آنها نبود بی‏‌شک کوره‌راه‌‏های زندگی بر بشر امروز نمایان نمی‏‌شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد معصومین (ع) را صراط مستقیم توصیف و تاکید کرد: امروزه با وجود تبلیغات گسترده جهان غرب علیه باورهای اعتقادی مسلمین به‌ویژه شیعیان، تلاش در تبیین باورهای اصیل و اعتقادی ناب شیعیان و ترویج آموزه‌های غنی دین مبین اسلام وظیفه‌ای همگانی است.

حجت‌الاسلام جعفرپور با تشریح مهم‌ترین فعالیتهای اداره تبلیغات اسلامی بروجرد در سال جاری، خاطرنشان کرد: برگزاری انتخابات کانون مداحان و انتخاب 9 نفر از واجدین شرایط به عنوان اعضای اصلی این کانون در دی ماه گذشته و برگزاری برنامههای مختلف فرهنگی ـ هنری در نقاط مختلف این شهرستان تنها گوشهای از فعالیتهای این اداره به منظور تحقق اهداف خود است.

وی از برگزاری کلاسهای آموزشی در زمینههای مختلف علمی ـ آموزشی در این اداره خبر داد و افزود: استفاده از حضور کارشناسان مجرب و تحصیل‌کرده در رشتههای مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری و ... برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی با حضور اعضای کانونهای فعال، دیدار با مقام معظم رهبری، برگزاری همایش تجلیل از پیرغلامان اهل‌بیت (ع) و اهداء لوح یادبود به این افراد و استفاده از ظرفیت نخبگان در بخشهای مختلف گوشهای از فعالیتهای این اداره است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد با اشاره به لزوم استفاده از نخبگان در زمینه تبلیغات اسلامی، گفت: این اداره توانسته است با برگزاری جلسات متعدد نسبت به شناسایی نخبگان در امور مختلف دینی و تبلیغی نسبت به این مهم فعالیت مطلوبی داشته باشد.

حجت‌الاسلام جعفرپور از فعالیت 586 هیئت مذهبی در این شهرستان خبر داد و افزود: تاکنون در این شهرستان 370 هیئت برادران، 60 هیئت بانوان، 46 هیئت در بخش اشترینان و 110 هیئت در روستاهای این شهرستان موفق به اخذ مجوز رسمی فعالیت از این اداره شدهاند.