جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره‌های هنری سبب آشکار کردن استعدادها می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره‌های هنری سبب آشکار کردن استعدادها می‌شود

برگزاری جشنواره‌های هنری سبب آشکار کردن استعدادها می‌شود

معاون فرهنگی سپاه استان لرستان گفت: برگزاری جشنواره‌های هنری سبب شناخت، آشکار کردن استعدادها و رونق هنر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ ناصر فرید در جمع خبرنگاران این شهرستان، در رابطه با برگزاری جشنواره فیلم و عکس بسیج، اظهار داشت: فیلم و عکس از جمله ابزارهای قدرتمند انتقال پیام هستند زیرا ابزارهای بصری تأثیرگذاری بیشتری در انتقال پیام‌دارند.

وی با بیان اینکه امروزه در آثار به‌ جای مانده از گذشته، توجه بیشتری به هنرهای تصویری معطوف است، افزود: برای تأثیرگذاری صرفاً در دسترس بودن یک ابزار کافی نیست بنابر این در کنار آن ابزار یک هنرمند نیز باید شناخت علم و استفاده را بیاموزد.

معاون فرهنگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه عکس ارتباط مستقیم بیننده با سوژه است، عنوان کرد: در هنرهای تصویری به دلیل تأثیرگذاری بالاتر بیننده بیشتر متأثر می‌شود.

وی بیان کرد: عکس در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و به‌ ویژه آسیبهای اجتماعی می‌تواند پیام را انتقال و حرف خود را به جامعه بزند چرا که عکس برای عموم مردم جامعه مفهوم دارد.

فرید در رابطه با نحوه حمایت دستگاه‌های دولتی از هنرمندان استان، تصریح کرد: همه ادارات و نهادها برای انتقال پیام و خواسته‌هایشان می‌توانند از این ابزارها استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای نمونه شهرداری می‌توان در بحث فرهنگ‌سازی در حوزه مدیریت شهری و در فضاهای پیشگیری و روشنگری از ابزارهای تصویری استفاده کند.

معاون فرهنگی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان واگذاری فعالیتهای مرتبط به هنرمندان بومی را یکی از نکات ضروری برشمرد و گفت: حتی اگر هنرمندان بومی به‌ اندازه سایر استان‌ها قوی نباشند اما با مدیریت صحیح میتوان در کنار حمایت از آن‌ها، به تقویت آن‌ها نیز کمک کرد.

وی یکی از راه‌های شناخت و آشکار کردن استعدادها و ظرفیت‌های پنهان افراد را برگزاری جشنواره دانست و اظهار داشت: در برگزاری جشنوارهها در کنار ورود افراد تازه‌کار، اهالی فن آثار قوی خود را ارائه داده و کارهای بهتری را به نوآموزان نشان میدهند.

فرید با اشاره به اینکه با حضور بسیج سبب رونق بیشتر این حوزه میشود، افزود: با توجه به حوزه‌های متنوع فعالیت، بسیج به استفاده از ابزارهای تصویری و به‌ ویژه  فیلم و عکس نیازمند است.