رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری جشن نیمه شعبان در صدا و سیمای مرکز لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشن نیمه شعبان در صدا و سیمای مرکز لرستان

برگزاری جشن نیمه شعبان در صدا و سیمای مرکز لرستان

برگزاری جشن نیمه شعبان در صدا و سیمای مرکز لرستان

مراسم جشن ویژه ولادت حضرت ولیعصر (عج) با حضور همکاران  در صدا و سیمای مرکز لرستان برگزار شد.

 در این مراسم مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان با تبریک فرارسیدن ولادت حضرت حجت(عج) ،   به کلام شهید مطهری در مورد انتظاراشاره کرد و  گفت : امید وتحقق ایمان اسلامی، غلبه قطعی صالحان و متقیان، کوتاه شدن دست ستمکاران و جباران برای همیشه و آینده درخشان و سعادتمندانه بشریت  انتظار فرج است که طبق احادیث و روایات ما از برترین عبادتها محسوب می شود.

بازوند  افزود : در مذهب مترقی شیعه  انتظار دو گونه است: یکی انتظاری که سازنده و نگهدارنده است، تعهدآور است نیرو آفرین و تحرک بخش است، به گونه ای است که میتواند نوعی عبادت و حق پرستی شمرده شود؛ دیگری انتظار تخریب کننده و ویران کننده است. در انتظار تخریب کننده معیار اصلی ظهور را  ترویج ظلم و فساد و جنایت می دانند و اعتقاد دارند که هر مکتبی که چنین تفکری را داشته باشد بایستی  ظلم و ستم را بپذیرد و انجمن حجتیه مصداق بارز این نوع انتظار هستند.

اما انتظار پویا و سازنده که مورد نظربزرگان دینی و مکتب اسلام است  انتظاری مبارزه گر است و اعتقاد دارد که زمینه ظهور را باید با فعالیت و تلاش و جهاد فراهم نمود همان انتظاری که فقه مترقی اسلام به آن اشاره دارد و اگر نبود چنین تفکری هرگز شاهد برگزاری قیام پانزده خرداد ، انقلاب سال 57 و بیداری اسلامی در نقاط مختلف جهان  نبودیم. ایشان همچنین جانفشانی های جانبازان ، شهدا و ایثارگران و همه کسانی  که در طول انقلاب برای اعتلای مکتب اسلام و حفظ ارزش های دینی حرکت نموده اند را حاصل همین تفکر انتظار فرج دانستند. در پایان این مراسم از جانبازان و ایثار گران مرکز با اهداء هدایایی قدردانی شد.