رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری جشن ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در صدا و سیمای مرکز لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشن ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در صدا و سیمای مرکز لرستان

برگزاری جشن ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در مرکز لرستان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان ،دراین مراسم مدیر کل صدا وسیمای مرکز لرستان، ضمن تبریک روز ولادت با سعادت حضرت رینب  کبری سلام الله علیها و تبریک روز پرستار؛ درباره جایگاه حقیقی زن در اسلام گفت: زن در طول حیات طیبه اسلام دارای جایگاه بسیار بالا و ارزشمندی بوده است به طوری که در طول تاریخ عنصری اثرگذاروپیش برنده درتحولات مهم درنهاد خانواده وسایرعرصه های اجتماعی محسوب شده است.

بازوندبه نقش زن درتحولات سیاسی واجتماعی اسلام به وِیژه دردوران انقلاب اسلامی اشاره کردوافزود:مدافعان ظاهری به ویژه غرب که امروز برای دفاع ازحقوق زن در سایه فمینیسم دنبال تحول هستند، متاسفانه زن را ابزاری برای رسیدن به مقاصد سیاسی و مادی خود تلقی می کنند.

وی ریشه های پیدایش مکتب فمنیسم به دوران قرون وسطی به طور افراط گرایانه  و با نگاه ابزاری به زن دانست وگفت:از نگاه اسلام زن عنصر اصلی پرورش و رشددر نهاد خانواده محسوب می شود و می تواند تکیه گاهی برای تربیت انسانهای با کمالات انسانی باشد .

مدیرکل صدا وسیمای مرکز لرستان درادامه افزود: از آنجاییکه دین مبین اسلام دین عدالت و حقانیت است ، به نظر می رسد زن از جایگاه انسانی والایی همانند مردان برخوردار باشند .

وی با اشاره به آیه شریفه قرآن((  من عمل صالحا من ذکر او انثی)) تاکید خداوند متعال دربرابری  زن و مرد در بهره مندی از مزایای سلوک راه تکامل و عبودیت را یادآور شد.

 در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاتمی امام جماعت مرکز هم به تشریح نقش حضت زینب(س) در جریان واقعه عاشورا و تبیین شخصیت آن حضرت  پرداخت.وی با بیان این‌که حضرت فاطمه زهرا(س) در دفاع از ولایت و حضرت زینب کبری(س) در ماندگاری قیام عاشورا، الگوی زن شیعه از صدر اسلام تاکنون بوده و خواهد بود، اظهار داشت: زنان شیعه در طول تاریخ اسلام همیشه در کنار مردان در عرصه های مختلف افتخارآفرین بوده‌اند.

حجت الاسلام حاتمی  با تأکید بر این‌که تبیین ابعاد شخصیتی حضرت زینب(س) نباید تنها در مظلومیت حادثه کربلا و وقایع پس از روز عاشورا خلاصه شود، خاطرنشان کرد: بارزترین بعد زندگی حضرت زینب(س)، تبعیت از ولایت، پاسداری از فرهنگ عاشورایی، رساندن پیام قیام امام حسین(ع) و از خودگذشتگی آن حضرت برای دفاع از حریم امام و همچنین بیان خطبه های آتشین و افشاگرانه در مقابل یزیدیان بوده است.

درپایان این مراسم  از نفرات برتر مسابقات والیبال و دارت ویژه ایام الله دهه فجرمرکز تجلیل شد.