رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری طرح آموزش عملی نماز با شرکت 102هزار دانش‌آموز لرستانی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری طرح آموزش عملی نماز با شرکت 102هزار دانش‌آموز لرستانی

برگزاری طرح آموزش عملی نماز با شرکت 102هزار دانش‌آموز لرستانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، خدانظر دریکوند سرپرست اداره‌‌کل آموزش‌ و پرورش لرستان به شرکت 102 هزار دانش‌آموز لرستانی در طرح آموزش عملی نماز اشاره کرد و گفت: 15 هزار و 736دانش‌آموز هم در جشن تکلیف شرکت کرده‌اند.

وی  بابیان اینکه 12هزار دانش‌آموز در طرح پیوند بین مسجد و مدرسه شرکت کرده‌اند، بیان کرد: 56 هزار دانش‌آموز دوره متوسطه نیز در طرح مرجع شناسی و تقلید آموزش‌های تخصصی را در این زمینه سپری کرده‌اند.

سرپرست اداره‌کل آموزش‌وپرورش لرستان به برگزاری مسابقات قرآن، احکام، اذان و انشاء نماز اشاره و تصریح کرد: 87هزار دانش‌آموز لرستانی هم در مراحل مختلف این مسابقات شرکت کرده‌اند.

وی تربیت و تعمیق فرهنگ اقامه  نماز را از دیگر برنامه‌های آموزش‌وپرورش دانست و گفت: 36هزار دانش‌آموز در این طرح مشارکت داشته‌اند.

دریکوند به حضور 761 امام جماعت روحانی در مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: یک هزار و 450نمازخانه مستقل نیز در مدارس لرستان وجود دارد.

سرپرست اداره کل آموزش‌ و پرورش لرستان  اجرای طرح گفتمان‌های مذهبی پاسخ به شبهات دینی دانش‌آموزان را از دیگر برنامه‌های تربیتی و دینی در مدارس دانست و افزود: آموزش‌ و پرورش تربیت را نیمی از کار خود و محور برنامه تعلیم و تربیت می‌داند و از تمام ظرفیت‌ها برای تقویت برنامه‌های تربیتی و مذهبی استفاده می‌کند.