جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری نخستین همایش روز جهانی تالاب‎ها در پلدختر - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نخستین همایش روز جهانی تالاب‎ها در پلدختر

برگزاری نخستین همایش روز جهانی تالاب‎ها در پلدختر

صبح روز شنبه نخستین همایش روز جهانی تالابها در پلدختر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در پلدختر، نخستین همایش روز جهانی تالاب‌ها در تالاب‌های 11گانه پلدختر آغاز شد.

بابک الوندیان در حاشیه این مراسم در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در پلدختر با بیان اینکه شبکه تشکل‌های زیست محیطی استان لرستان با 28 تشکل در سطح استان لرستان برنامه‌های متنوع آموزشی و اجرایی در دست اجرا دارد، اظهار کرد: در این راستا با همگرایی دستگاه‌های ذی‌ربط مسائل حوزه محیط زیست و منابع طبیعی بررسی و از پتانسیل نیروی انسانی متخصص در بدنه سازمان‌های مردم نهاد استفاده می‌شود.

مدیرعامل شبکههای زیست محیطی لرستان افزود: با توجه به فرا رسیدن روز جهانی تالاب‌ها، شبکه تشکل زیست محیطی استان همایش و کارگاهای آموزشی با موضوعات ارزش‌گذاری و کارکرد تالاب‌ها، اکوتوریسم و جوامع محلی و کارگاه پرنده‌نگری در محل تالاب‌های 11گانه پلدختر برگزار می‌کند.

الوندیان هدف از برگزاری این همایش و کارگاه‌های عملی را ایجاد فرهنگ‌سازی و آموزش جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان اعلام کرد.

وی گفت: با برگزاری این همایش و مناسبت‌های استان لرستان به صورت رسمی به گروه هم‌اندیشی تالاب‌های کشور وارد می‌شود.

مدیرعامل شبکه‌های زیست محیطی لرستان اظهار کرد: لرستان با توجه به مناطق طبیعی و پتانسیل‌های بالقوه در زمینه اکوتوریسم یکی از استان‌های مهم در این زمینه به شمار می‌رود که با انعکاس این همایش در سایت جهانی تالاب‌های شهرستان پلدختر به عنوان نخستین منطقه تالابی استان لرستان دارای کد و شناسنامه جهانی می‌شود.