جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

برگزاری نشست کارگاه های تخصصی تبیین سیاست‌هاواقدامات صداوسیمای مراکز منطقه چهاردر راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شبکه افلاک لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نشست کارگاه های تخصصی تبیین سیاست‌هاواقدامات صداوسیمای مراکز منطقه چهاردر راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شبکه افلاک لرستان

برگزاری نشست کارگاه های تخصصی تبیین سیاست‌هاواقدامات صداوسیمای مراکز منطقه چهاردر راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شبکه افلاک لرستان

نشست تخصصی  تبیین سیاست ها و اقدامات نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  با حضور مدیران و برنامه  سازان مراکز صدا و سیمای منطقه ۴ کشور و مدیران ستادی معاونت امور استانهابه میزبانی شبکه افلاک با شعار افتخار به گذشته ، امید به آینده  برگزار شد.

در این نشست  مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت معاونت امور استان‌های سازمان صداوسیما از پیش‌بینی و تهیه برنامه‌های ویژه به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبر داد.مجید علیزاده گفت: این جلسه پنجمین نشست از سلسله نشست هایی است که با تدبیر معاون امور استان ها سازمان صدا و سیما برگزار شده است. وی با بیان اینکه تاکنون ۴ نشست با حضور مدیران و برنامه سازان مراکز صدا و سیمای استان ها در فارس،  یزد،  مازندران و کرمانشاه برگزار شده است، تصریح کرد: هدف از برگزاری این نشست ها رسیدن به یک برداشت و فهم مشترک پیرامون برنامه های تدوینی برای بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران است.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما با تاکید بر اینکه تبادل تجارب و افکار بین برنامه سازان و مدیران از ثمرات هر نشست است، افزود: آگاهی از آخرین تحولات شبکه های دیگر، بررسی چگونگی برنامه سازی مطابق با سلیقه مخاطبان و شرایط امروز کشور از دیگر دستاوردهای این نشست ها است.

علیزاده با اشاره به اینکه همزمان با ما دشمن هم برای سالگرد انقلاب برنامه های گسترده ای دارد و سعی می کند دستاوردهای انقلاب را نادیده بگیرد، ادامه داد: دشمنان در قالب های مختلف  برنامه ای  از جمله موسیقی و کلیپ و در رسانه های مختلف دیداری و شنیداری کار جدی تضعیف انقلاب و دستاوردهای آن را دنبال می کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه رسانه ملی در بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیشرو باشد، برنامه های متعددی را آغاز کرده است و در نشست های مختلف نیز برنامه ریزی های لازم برای تولید محتوای رسانه ای مناسب انجام شده است.

محمد بازوند مدیرکل صداوسیمای مرکزلرستان نیز اظهار داشت: طی دو روز برگزاری این همایش، تبادل‌نظر پیرامون تبیین  دستاورد های  40ساله انقلاب اسلامی صورت میگیرد.

وی به دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف اشاره کرد و افزود: استقلال سیاسی و رهایی ملت ایران از یوغ استعمار و استکبار جهانی مهمترین این دستاوردها است  و ی با بیان اینکه امنیت ایران  حاصل خون شهدا است،تصریح کرد: این انقلاب به آسانی به دست نیامده است که امروز به وسیله  نقشه های پوچ دشمنان ایران اسلامی بخواهد از دست برود.

در ادامه این نشست استاندار لرستان از مسئولان رسانه ملی و استانی برای ابتکار برگزاری نشست های تخصصی برای بازتاب رسانه ای مناسب مراسم نکوداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

خادمی گفت: مردم ایران برای دست یافتن به استقلال سیاسی و احیای ارزشهای اسلامی علیه رژیم ستمشاهی قیام کردند و هم اینک پس از چهل سال انقلاب اسلامی به یک درخت تناور و بالنده تبدیل شده است.

استاندار  لرستان ،جمهوری اسلامی را یک مدل از ساختار حکومتی و سیاسی مبتنی بر آموزه های دینی و صندوق آرا دانست و گفت: راهبرد و استراتژی همه ما باید بر پایه امید آفرینی باشد چرا که اگر جامعه ای امید نداشته باشد به قهقرا سوق خواهد یافت.

خادمی افزود :راهبرد مسئولان و خروجی تولیدات رسانه ها باید وحدت آفرین و درجهت تقویت وحدت و استحکام پایه های  جامعه باشد.

وی با اشاره به افزایش آگاهی مخاطبان و دسترسی آسان جامعه هدف به اطلاعات و اخبار مختلف گفت:سطح کیفی تولید برنامه ها باید متناسب با نیاز مخاطب و باپردازش هنرمندانه و حرفه ای باشد.

یادآور میشود علاوه بر  نشست عمومی، کارگاه های تخصصی خبر، فضای مجازی، صدا، سیما و شبکه شما  نیز با حضور مدیران وبرنامه سازان مراکز استانی ایلام،خوزستان،بوشهر،آبادان، چهار محال و بختیاری و لرستان تشکیل شد.