جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

برگزاری نمایشگاه زیست محیطی دانش آموزان دلفانی/ زباله هایی که کاردستی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نمایشگاه زیست محیطی دانش آموزان دلفانی/ زباله هایی که کاردستی شدند

برگزاری نمایشگاه زیست محیطی دانش آموزان دلفانی/ زباله هایی که کاردستی شدند

 دانش آموزان دلفانی نمایشگاهی از کاردستی های خود برپا کردند تا نشان دهند که با مواد دورریختنی هم می توان وسایل به درد بخور و قابل استفاده ساخت و با کاهش حجم زباله ها از محیط زیست حفاظت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محيط زيست به عنوان يک ميراث گرانبها و با ارزش براي تمام موجودات جهان بويژه انسان به شمار مي رود كه اهميت به حفاظت از اين میراث نياز به فرهنگ سازي و اجراي برنامه هاي متنوع مختلفي برای آشنايي عموم مردم جامعه بويژه كودكان و نوجوانان دارد تا در آينده شاهد حفاظت از اين سرمايه ارزشمند خدادادي باشيم.

در اين راستا نيز دانش آموزان هنرمند دلفاني براي اينكه ثابت كنند كه دوستدار طبيعت هستند از مواد زائد و دور ريختني مخرب محيط زيست دست ساخته هايي را ارائه کرده اند كه علاوه بر اينكه از زيبايي برخوردار هستند موجب استفاده بهينه از مواد بلا استفاده نيز شدند.

این دست ساخته در قالب نمايشگاهي در سالن انتظار مجتمع فرهنگي هنري ارشاد اسلامي شهرستان دلفان برپا شده است.

مسئول برگزاري اين نمايشگاه مي گويد: اين نمايشگاه با همت اداره محيط زيست، آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دلفان با موضوع حاميان محيط زيست به مدت دو روز برپا شد.

ليلا اميديان تامين يك منبع آموزش تكميلي براي دانش آموزان، برگزاری كارگاههاي آموزشي و ارتقاي فرهنگ زيست محيطي را از مهمترين اهداف برپايي اين نمايشگاه عنوان مي كند.

وی مي گويد: در اين نمايشگاه 500 اثر از قبيل ساخت انواع كاردستي هاي زيبا و جذاب، لوازم تزئيناتي منزل، چراغ خواب، گلدان هاي مختلف، خانه هاي چوبي، صندلي، باكس و انواع سبد مورد نمايش قرار داده شده است.

امیدیان مي افزايد: همچنين در اين نمايشگاه آثار ديگري از قبيل نقاشي، نقشه ديواري، عكس، پاورپوينت، مقاله و شعر با موضوعات محيط زيست نيز به نمايش گذاشته شده است.

مسئول برگزاري اين نمايشگاه حفاظت از محيط زيست را يك وظيفه انساني براي اقشار مختلف جامعه مي داند و مي گويد: اجراي برنامه هاي اينچنيني مي تواند نقش مهمي در فرهنگ سازي و حفاظت از اين سرمایه بعنوان با ارزشترين و اساسي ترين لازمه زندگي بشر دارد.

اميديان مي افزايد: اميدوارم مسئولين استان و شهرستان به مقوله مهم محيط زيست توجه بيشتري را داشته و با همكاري با اداره كل محيط زيست استان و شهرستان گام هاي بلندي را در راستای ارتقاي فرهنگ حفاظت از محيط زيست بردارند.

بنابراین گزارش اين نمايشگاه بمدت 2 روز در سالن انتظار مجتمع فرهنگي هنري ارشاد اسلامي شهرستان دلفان آماده بازديد علاقمندان است.