رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری همایش بزرگداشت شیخ مولانا در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش بزرگداشت شیخ مولانا در بروجرد

برگزاری همایش بزرگداشت شیخ مولانا در بروجرد

فرماندار بروجرد گفت: یکی از خواستههای مهم و منطقی مردم شهرستان بروجرد برگزاری همایش بزرگداشت این عالم برجسته در زادگاه و در زمان حیات او است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مسلم پورقاسمیان ظهر روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان، اظهار کرد: علمای برجستهای در شهرستان بروجرد تربیت یافته‏اند که با معرفی آنان به نسل جوان امروزی بسیاری از خلاءهای معنوی و فرهنگی آنان برطرف میشود.

وی با اشاره به مقام شامخ و ارزشمند علمی و معنوی شیخ مولانا در شهرستان بروجرد، خاطرنشان کرد: کمتر کسی در بروجرد را میتوان یافت که نام این عالم بزرگ و مجاهد برجسته را نشنیده باشد، چرا که وی نقش مهم و ارزندهای در تربیت طلاب علوم حوزوی در این شهرستان ایفا کرده است که خود نشان‌دهنده، عظمت روحانی و معنوی او است.

فرماندار بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور گسترده مردم ولایت‌مدار و آگاه شهرستان بروجرد در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن، عنوان کرد: حضور پرشور و توام با آگاهی مردم این شهرستان در عرصههای مختلف و تعیین‌کننده، انقلاب اسلامی شایسته تقدیر بوده و بازتاب گسترده در رسانههای استانی و کشوری دارد.

پورقاسمیان با انتقاد از عملکرد شبکه استانی در انعکاس حضور مردم شهرستان بروجرد در راهپیمایی 22 بهمن، گفت: شهرستان بروجرد به عنوان دومین شهر بزرگ در استان لرستان و نیز با توجه به سابقه و قدمت فرهنگی، مذهبی و تاریخی خود در این استان مورد بی‏‌مهری مسئولان استانی در بازتاب اخبار مربوط به این شهرستان قرار گرفته است، چرا که پخش قسمت کوتاهی از حضور مردم در راهپیمایی امسال از طریق شبکه استانی افلاک لرستان گواهی بر این ادعای شهروندان بروجردی است.

وی پیگیری و اجرای مصوبات شورای فرهنگ بروجرد را مهم ارزیابی کرد و افزود: با اجرای کامل و دقیق مصوبات این شورا می‌توان بسیاری از موانع فرهنگی موجود در این شهرستان را برطرف کرد.

فرماندار بروجرد عملکرد دستگاه‏‌های اجرایی این شهرستان را در دهه‌فجر انقلاب اسلامی را خوب ارزیابی کرد.