رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

برگزاری همایش دو هزار دانش‌آموزی جشن انقلاب در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری همایش دو هزار دانش‌آموزی جشن انقلاب در بروجرد

برگزاری همایش دو هزار دانش‌آموزی جشن انقلاب در بروجرد

همایش دو هزار دانش‌آموزی جشن انقلاب در بروجرد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، و در سومین روز از ایام‌الله دهه‌فجر انقلاب اسلامی همایش 2 هزار نفری جشن انقلاب در سالن طالقانی این شهرستان برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد در این آئین اظهار کرد: دهه‌فجر فرصت مغتنمی است، تا مسئولان دستاوردهای انقلاب اسلامی را به مردم ارائه و انتقال دهند.

جمشید ابوالفتحی انقلاب اسلامی ایران را نعمتی الهی خواند و اظهار کرد: حفظ ارزش‌های انقلاب، ادامه راه شهدا و تلاش در راستای پیشرفت و توسعه کشور برخی از حقوق انقلاب بر مردم و مسئولان است.

وی ادامه داد: به همت و با فعالیت مجموعه آموزش و پرورش شهرستان بروجرد در طول عمر با برکت انقلاب آمار باسوادی هم اکنون در این شهرستان به 97 درصد رسیده است حال آن که این میزان پیش از پیروزی انقلاب کمتر از 50 درصد بود.

این مسئول در مقایسه فضاهای آموزشی این شهرستان پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: تعداد آموزشگاه‌های مقطع ابتدایی پیش از پیروزی انقلاب 110 واحد بوده که هم اکنون به 193 واحد رسیده است.

ابوالفتحی با اشاره به افزایش واحدهای آموزشی در مقطع راهنمایی از 28 به 72 واحد تاکید کرد: در مقطع دبیرستان نیز این رقم از 11 به 48 واحد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تعداد هنرستان‌ها و کانون‌های فرهنگی ـ تربیتی نیز به ترتیب از هشت و چهار واحد امروزه به 20 و چهار واحد افزایش یافته است.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد یادآور شد: در مقایسه با شرایط کنونی و پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مجموع آموزشگاه‌های این شهرستان از 158 به 347 آموزشگاه افزایش یافته است.

ابوالفتحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های درخشان مجموعه آموزش و پرورش بروجرد در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، ورزشی و ... یادآور شد: کسب رتبه اول کشوری در طرح جابر توسط دانش‌آموزان بروجردی، کسب دو رتبه وزارتی توسط آموزگاران طرح ابتدایی در اجرای طرح مکمل برنامه و اجرای 100 درصدی و کسب رتبه برتر کشوری در اجرای طرح در محضر قرآن گوشه‌هایی از این موفقیت‌ها است.

وی کسب رتبه عالی پروژه مهر در سطح استان، رتبه عالی المپیاد ورزشی در سطح مدارس و کسب دو رتبه اول و راهیابی به مرحله کشوری حافظان 20 جزء قرآن‌کریم دانشآموزان را بخشهای دیگری از افتخارات به دست آمده در سال تحصیلی جاری عنوان کرد.