سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری گردهمایی مادران و همسران شهدا به‌عنوان «اسوه‌های صبر و مقاومت» در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری گردهمایی مادران و همسران شهدا به‌عنوان «اسوه‌های صبر و مقاومت» در لرستان

برگزاری گردهمایی مادران و همسران شهدا به‌عنوان «اسوه‌های صبر و مقاومت» در لرستان

در آستانه فرارسیدن روز زن، مادران، همسران، خواهران و دختران شهدا و همچنین، بانوانی که در دفاع مقدس تأثیرگزار بوده‌اند روز پنجشنبه، ۲۰ فروردین‌ماه در خرم‌آباد گردهم می‌آیند.

لیلا سلاحورزی، مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، گفت: به‌مناسبت ایام باسعادت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، دفتر امور بانوان استانداری لرستان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در نظر دارد ظهر پنجشنبه، 20 فروردین‌ماه همایشی با عنوان «اسوه‌های صبر و مقاومت» را در دفتر نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد برگزار کند.

وی افزود: در این همایش مادران، همسران، خواهران و دختران شهدا و همچنین، بانوان تاثیرگزار در جنگ گردهم می‌آیند.

پرهیز از موازی‌کاری در اجرای برنامه‌های هفته زن

سلاحورزی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال ۹۴ به‌عنوان «دولت و ملت؛ هم‌دلی و هم‌زبانی» اضافه کرد: دستگاه‌های متولی امر فرهنگ با هم‌دلی و تعامل با یکدیگر، برنامه‌های منسجم و هماهنگی را با پرهیز از موازی‌کاری جهت ترویج فرهنگ فاطمی در هفته زن و بزرگداشت مقام مادر در سطح استان برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

وی با توضیح روز شمار هفته زن و بزرگداشت مقام مادر گفت: برگزاری جشنواره توانمندی‌های زنان ، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم‌آباد، دیدار زنان نخبه با استاندار، ارسال پیامک براساس روز شمار هفته زن به بانوان لرستانی، تبلیغات محیطی، پیاده‌روی ورزشی بانوان و ... با همکاری دستگاه‌های اجرایی در سطح استان اجرا می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان برگزاری کارگاه‌های آموزشی، دیدار بانوان فرهیخته استان با استاندار، بزرگداشت جشن مادران افلاکی و پیاده‌روی خانوادگی، برپایی نمایشگاه عرضه توانمندی‌ها، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان زن را از جمله برنامه‌های دفتر امور بانوان استان در روز زن بیان کرد.

وی در زمینهٔ توانمندسازی زنان استان، بیان کرد: دفتر امور بانوان استان در نظر دارد جهت توانمندسازی بانوان این استان کارگاه‌های اشتغال و آموزش فنی و حرفه‌ای را در زمینه‌های مختلف راه‌اندازی کند.