جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری یادواره‌ شهدا نشان‌دهنده امتداد راه آنان است - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری یادواره‌ شهدا نشان‌دهنده امتداد راه آنان است

برگزاری یادواره‌ شهدا نشان‌دهنده امتداد راه آنان است

مسئول سازمان امور ایثارگران نیروی زمینی ارتش گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا ضمن تکریم و تعظیم به مقام معظم شهدا، بیان کننده این است که این راه هنوز به پایان نرسیده است.

داوود کاظمی در حاشیه نخستین یادواره شهدای شرق لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دورود، اظهار داشت: یکی از وظایف سازمان امور ایثارگران نیروی زمینی ارتش ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت و نیز انتقال ارزش‌ها و مفاهیم هشت سال دفاع مقدس به نسل جوان امروزی است.

وی با اشاره به این‌که در این راستا از ابزارهای بسیار زیادی می‌توان استفاده کرد، افزود: یکی از سازوکارهای مناسب، اثرگذار و مفید برای انتقال این مفاهیم و انجام رسالت و مأموریتی سازمان امور ایثارگران نیروی زمینی ارتش، برگزاری یادواره‌های شهدا است.

مسئول سازمان امور ایثارگران نیروی زمینی ارتش به برگزاری یادواره‌های مختلف در سراسر کشور اشاره و عنوان کرد: برگزاری یادواره‌هایی در مناطق مختلف کشور از جمله شمال غرب، شمال شرق و جنوب شرق کشور حرکتی گسترده و تأثیرگذار در این زمینه بوده است.

وی بیان کرد: یادواره 360 شهید ارتش در منطقه شرق استان لرستان که شامل شهرستان‌های ازنا الیگودرز و دورود که با همکاری گروه 411 مهندسی، سازمان ایثارگران و بنیاد شهید استان با حضور خانواده‌های معظم شهدا از این سه شهرستان برگزار شد، از یادواره‌های مهم در این راستا است.

کاظمی با اشاره به حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به عنوان مهمان ویژه این یادواره‌ها، خاطرنشان کرد: امید است برگزاری این‌گونه یادواره‌ها بتواند بستر مناسبی برای انتقال مفاهیم، ارزش‌ها و آنچه که در هشت سال دفاع مقدس در ارتش جمهوری اسلامی ایران گذشته است، باشد.

وی ثمره تلاش‌ها و مجاهدت‌های ارتش در دفاع مقدس را تقدیم 48 هزار شهید به جامعه اسلامی دانست و افزود: نزدیک به 160 هزار جانباز وظیفه و 40 هزار جانباز پایور اعم از آزادگان و کسانی که بخشی از اعضا بدن خود را در راه آرمان‌های انقلاب اهدا کرده‌اند، می‌تواند نمونه‌ای از مجاهدت‌های ارتش در این راستا باشد.

مسئول سازمان امور ایثارگران نیروی زمینی ارتش یکی دیگر از اهداف برگزاری این یادواره‌ها را تجدید پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی و معمار کبیر نظام جمهوری ایران، امام راحل خواند و گفت: علاوه بر این تجدید میثاق، لبیک مجدد و بیعت با مقام معظم رهبری است.

وی با تأکید و توصیه به خانواده شهدا در راستای آگاهی‌بخشی در این موضوع که جنگ تمام نشده است، خاطرنشان کرد: جنگ هنوز تمام نشده بلکه تغییر شکل داده و عرصه پیکار از خطوط مقدم جبهه‌ها به منازل جامعه ایرانی آمده که بستر آن استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای، اینترنت و فضای مجازی است.

کاظمی تصریح کرد: امروز دشمنان در خانه‌های ایرانیان سرک می‌کشند براین اساس لازم است در چنین یادواره‌هایی ضمن تکریم و تعظیم به مقام معظم شهدا به آن‌ها تأکید کنیم که این راه هنوز به پایان نرسیده و ما وظیفه داریم پرچم به زمین افتاده شهدا را به دوش گرفته و در یک عرصه دیگر با شکل و راهبرد جدید به مبارزه بپردازیم.

وی با بیان این‌که توان رزمی یک رزمنده مشتمل بر دو بخش است، عنوان کرد: تجهیزات و آموزش بخش نخست و دیگری روحیه امید به آینده است که یکی از کارهایی که در یادواره‌ها در بخش فرهنگی مد نظر دنبال می‌شود، این است که به آن‌ها بگویند کسانی که این راه را رفتند چه کسانی بودند و با چه اهدافی رفتند و چه راهی را دنبال کردند تا این مهم برای نسل جوان تفهیم شود.

مسئول سازمان امور ایثارگران نیروی زمینی ارتش یکی از آثار و برکات جبهه و جنگ گشوده شدن سفره شهادت خواند و گفت: در این یادواره‌ها باید تلاش کرد که برای نسل جوان محتوای شهادت را تشریح کرده تا آن را دروز ار دسترس و دست نایافتی نپندارند.

وی افزود: امروز راهبرد دشمن در جبهه جنگ نرم با استفاده از بستر ابزارهای فرهنگی متمرکز شده است.