جهش تولید | شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹

بزرگترین شهربازی لرستان تا استانداردسازی کامل پلمب است - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگترین شهربازی لرستان تا استانداردسازی کامل پلمب است

بزرگترین شهربازی لرستان تا استانداردسازی کامل پلمب است

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: شهربازی کیو، به عنوان بزرگترین شهربازی لرستان تا استانداردسازی کامل پلمب می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مرضیه قنبریان در جلسه کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات استان لرستان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: مکاتباتی با شهرداری‌های استان جهت معرفی رابط استانداردسازی انجام شده تا با همکاری شهرداری‌ها به بحث استاندارسازی تجهیزات شهربازی‌ها و پارک‌های استان پرداخته شود.

وی با بیان اینکه بحث استانداردسازی بیش از هر چیز، همکاری شهرداری‌ها را می‌طلبد، افزود: موضوع استاندارسازی تجهیزات شهربازی‌ها و پارک‌ها در شورای فنی استان مطرح شد و در آن جلسه مصوب شد که استانداردسازی‌ تجهیزات پارک و شهربازی‌ها به طور جدی در  دستور کار قرار بگیرد و دستورات لازم نیز در این زمینه به شهرداری‌ها ابلاغ شد.

مدیرکل استاندارد لرستان عنوان کرد: فروردین ماه امسال، از 29 مرکز بازی بازدید شد و 196 وسیله مستقر در این مراکز، مورد بررسی قرار گرفت که در پایان مشخص شد که همه این تجهیزات دارای نقص بودند.

وی تصریح کرد: سه پارک بازی و یک شهربازی در شهرستان الشتر مورد بازرسی قرار گرفت که منجر به جمع‌آوری تجهیزات فرسوده این پارک‌ها شد ولی با همکاری خوب شهرداری و بهره‌برداران این شهرستان، مراحل کسب مجوز و استانداردسازی در حال انجام است.

قنبری خاطرنشان کرد: تجهیزات سه پارک بازی شهرستان نورآباد نیز جمع آوری شده تا تجهیزات نو و استاندارد جایگزین آنها شود؛ در شهرستان پلدختر نیز نواقص موبوط به تجهیزات مستقر  در پنج پارک بازی ان برطرف شده اما شهربازی آن پلمب شد.

وی بیان کرد: در شهرستان بروجرد، غیر از بوستان نماز، همه پارک‌های بازی آن مجوزهای استاندارد را در یافت کرده‌اند که البته این مجوزها فقط یکسال اعتبار دارند و پس از پایان مهلت اعتبار باید به طور مجدد بازرسی‌های لازم برای تمدید مجوز انجام بگیرد.

مدیرکل استاندارد لرستان گفت: رفع نواقص پارک‌های الیگودرز نیز توسط پیمانکار در حال انجام است و برخی از تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها توسط شهرداری الیگودرز جمع‌آوری شده است.

وی افزود: شهربازی آزادگان دورود پلمب شد و پارک‌های بازی این شهرستان نیز تا زمانیکه به رفع نقایص خود نپردازند، پلمب می‌مانند؛ در شهرستان کوهدشت نیز پنج پارک بازی و یک شهربازی بازرسی شده که نواقص آنها به پیمانکاران اعلام شده و در حال رفع آنها و استانداردسازی هستند، در شهرستان ازنا نیز رفع نواقص تجهیزات شهربازی و پارک‌ها در دست اقدام است.

قنبریان با بیان اینکه استاندارسازی شهربازی کیو، به عنوان بزرگترین شهربازی استان برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است، عنوان کرد: تاکنون 23 وسیله بازی آن تأییدیه استاندارد گرفته، سه وسیله آن نقص‌هایی داشته که قابل رفع است و فقط هفت وسیله آن نیاز به استانداردسازی دارد که تا زمانیکه همه تجهیزات استاندارد نشود، شهربازی کیو پلمب می‌ماند.

وی با اشاره به لزوم تدوین سند چشم‌انداز توسعه کیفیت کالا و خدمات در لرستان، تصریح کرد: کارگروه تخصصی استانداردسازی لرستان که 22 دستگاه اجرایی در آن عضو هستند اهدافی از قبیل کنترل بازار و مراکز توزیع کالا در راستای استانداردسازی، به روز رسانی استانداردها و بررسی فرهنگ استاندارد در جامعه را دنبال می‌کند.

مدیرکل استاندارد لرستان با بیان اینکه از آغاز سال 94 تاکنون، 700 بازرسی از واحدهای تولیدی استان به عمل آمده است، خاطرنشان کرد:  به طور کلی، 800 قلم کالا در کشور مشمول مقررات استاندارد اجباری است و دستگاه‌ها باید در استفاده از تجهیزات استاندارد پیشرو باشند و بر اساس قانون، خرید کالاهای فاقد علامت استاندارد توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع اعلام شده است.

وی با بیان اینکه امسال، 478 نمونه برداری از فرآورده های تولیدی استان انجام گرفته است، گفت: 23 مورد بازرسی از تاسیسات سیلندر پرکنی و 183 مورد بازرسی از واحدی خدماتی استان نیز انجام شده است.

قنبریان با اشاه به ضرورت اختصاص بخشی از اعتبارات پژوهشی و تملک دارایی واحدهای استان به بحث ترویج و نظات بر اجرای استاندارد و تجهیزات آزمایشگاهی، افزود: دستگاه‌های پیشرو و یا ناکارآمد در بحث اجرای دستورالعمل‌های استاندارد تشویق و یا به مراجع بالاتر معرفی می‌شوند.