جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بزرگترین محموله قاچاق استان لرستان کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگترین محموله قاچاق استان لرستان کشف شد

بزرگترین محموله قاچاق استان لرستان کشف شد

رئیس پلیس آگاهی استان لرستان گفت: ۱۹ محموله قاچاق کالا به ارزش ۲ میلیارد تومان در استان لرستان توقیف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ عباس نظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تشدید مبارزه با قاچاق و اثرات و ضربه‌هایی که در اقتصاد کشور دارد و بسیاری از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده اقدامات لازم در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در یک هفته اخیر 19 محموله قاچاق که عمدتاً لوازم برقی، سیگار و برنج هندی است در محورهای مواصلاتی استان لرستان توقیف‌شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان لرستان ارزش کالاهای کشف‌شده را حدود دو میلیارد تومان برآورد و عنوان کرد: این محموله‌ها اکثراً در استان خوزستان به مقصد استان‌های مرکزی بارگیری شده بود که در این رابطه 26 متهم دستگیر و 19 دستگاه خودروی سنگین نیز توقیف‌شد.

وی بیان کرد: میزان کشفیات در طول یک سال اخیر  بی‌سابقه بوده که نشان از عزم و اراده نیروی انتظامی است و انتظار داریم مردم همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم اقدامات مؤثری در راستای رونق اقتصادی کشور برداریم.

نظری تصریح کرد: ارزش ریالی کالاهای مکشوفه در سه‌ماهه امسال نسبت به سال گذشته 105 درصد بوده، 37 درصد باندهای دستگیرشده نسبت به سال گذشته رشد کرده و تعداد متهمان نیز 26 درصد افزایش‌یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در چهارماهه امسال 14 درصد انواع سرقت کاهش‌یافته و در بحث میزان کشف نیز اقدامات بسیار خوبی انجام‌شده به‌طوری‌که 88 درصد سرقت‌ها کشف‌شده است.