جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور در بروجرد به بهره‌برداری رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور در بروجرد به بهره‌برداری رسید

بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور در بروجرد به بهره‌برداری رسید

بزرگترین کلینیک دندانپزشکی کشور با حضور وزیر بهداشت در بروجرد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، ساختمان این کلینیک در طول یک سال در پنج طبقه احداث و در طول 6 ماه به تمامی امکانات مدرن درمانی روز دنیا تجهیز شده است.

هزینه احداث این کلینیک درمانی بیش از 18 میلیارد تومان بوده که از محل درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد تأمین شده است.

این واحد دندانپزشکی شامل بخش‌های مختلفی نظیر بخش استریل مرکزی، رادیولوژی فک و صورت، اتاق لیزر، تصویربرداری سه بعدی، بخش تشخیص بیماری لثه، پاتولوژی اطفال، ارتودنسی و جراحی فک و صورت و بخش‌های مرتبط است.

این کلینیک دندانپزشکی با ظرفیت 220 یونیت دندانپزشکی هم اینک دارای 134 یونیت نصب شده است و از ویژگی‌های آن دارا بودن بخش لیزر و دستگاه منحصر به فرد روکش‌سازی دندان است.

بهره‌برداری از خوابگاه دانشجویی، دانشکده مدیریت و حسابداری، پژوهشکده اساتید ، بوستان و محوطه سازی این واحد دانشگاهی، بازدید از کلینیک بیماری‌های خاص که مراحل نهایی تجهیز خود را سپری کرده و در مهرماه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بروجرد است.

دانشکده مدیریت و حسابداری  بازیربنای شش هزار و 400 متر مربع با اعتبار 29 میلیارد ریال، خوابگاه دانشجویی با زیربنای شش هزارو 250 مترمربع و اعتبار بیش از 30 میلیارد ریال، پژوهشکده اساتید با اعتبار 14میلیارد و 700میلیون ریال با زیربنای سه هزارو 500متربع احداث شده است.

از این مقدار پروژه در دست افتتاح نزدیک به 24 هزار مترمربع ساختمان و مسقف و بقیه فضای سبز و محوطه‌سازی است.

این طرح‌ها در مجموع در زمینی به مساحت 50 هزار مترمربع از فضای آموزشی، پژوهشی، درمانی، فرهنگی و رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد احداث شده اند.

در سفرقاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت به بروجرد میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز وی را همراهی می‌کند.