جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

بزرگداشت شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگداشت شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو در استان لرستان

بزرگداشت شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو در استان لرستان

مراسم بزرگداشت شهدای آتش‌نشان حادثه ساختمان پلاسکو عصر روز شنبه در استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد مراسم بزرگداشت شهدای آتش‌نشان در حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو عصر روز شنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان، مدیرکل مدیریت بحران استان، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار خرم‌آباد، رئیس آتش‌نشانی، جمعی از پرسنل آتش‌نشانی و عموم مردم شهرستان در محل آتش‌نشانی خرم‌آباد برگزار شد.

یحیی عیدی بیرانوند شهردار خرم‌آباد در این مراسم ضمن تسلیت شهادت جمعی از آتش‌نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: حادثه‌ای که رخ داد نه اولین و نه آخرین حادثه بوده که باید از این حوادث درس بگیریم و بدانیم چگونه باید با این بحران‌ها برخورد کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری می‌فرمایند امروز خدمات در شهرداری‌ها یک فرصت ارزشمند و نعمتی برای شهرداری‌هاست؛ به‌طور یقین همه ما باید از این فرصت‌ها به‌خوبی استفاده کنیم تا جایی که رضایتمندی خداوند را به همراه داشته باشد.

شهردار خرم‌آباد بابیان اینکه امروز تمام منابع مالی شهرداری توسط خود شهرداری‌ها تأمین می‌شود عنوان کرد: دولت باید توجه ویژه‌ای به مجموعه شهرداری به‌ویژه در هنگام حوادث داشته باشد چراکه تجهیزات و امکانات به حدی گران‌قیمت است که امکان تهیه آن‌ها توسط شهرداری وجود ندارد.

وی بیان کرد: برای خرید یک نردبان اعتبار زیادی نیاز است و اگر حادثه‌ای در خرم‌آباد در طبقه پنج یا ششم یک ساختمان رخ دهد امکانات لازم را در اختیار نداریم که از مدیران مسئول درخواست می‌کنیم توجه ویژه‌ای به ساختار آتش‌نشانی داشته باشند تا در هرجایی مشکلی رخ دهد بتوانیم به‌خوبی مهار کنیم.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: در هرجایی که مشکلی رخ دهد به‌طور یقین از عدم اجرای قانون است بنابراین تا زمانی که قوانین و مقررات صددرصد اجرا نشود این مشکلات وجود دارد که بناست رئیس‌کل دادگستری استان کارگروهی متشکل از سازمان بازرسی، نماینده دادستان، شهرداری و سازمان آتش‌نشانی تشکیل دهد تا از همه ساختمان‌ها و اماکن عمومی بازدید و قبل از اینکه اتفاق مشابه ساختمان پلاسکو در استان رخ دهد تذکرات لازم داده شود.

وی خاطرنشان کرد: با پیشگیری می‌توان خیلی از حوادث را کنترل کرد که در این زمینه نیروهای آتش‌نشانی تاکنون چندین هزار نفر را آموزش پیشگیری از حوادث داده‌اند.