جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بزرگداشت شهدای منا در لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بزرگداشت شهدای منا در لرستان برگزار می‌شود

بزرگداشت شهدای منا در لرستان برگزار می‌شود

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: مراسم بزرگداشت شهدای منا در شهرهای لرستان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمد خسروی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم سالگرد شهدای منای این شهرستان اظهار داشت: به مناسبت نخستین سالگرد جان باختن شهدای فاجعه منا امسال باید مراسمی درخور شأن این مهاجران الی الله برگزار شود.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم سالگرد حاجیان جان‌باخته فاجعه منا افزود: برگزاری مراسم باشکوه سالگرد شهدای منا موضوعی است که  در شورای عالی امنیت ملی مطرح‌شده و 15 وزارتخانه روی این موضوع تأکید داشتند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان بابیان اینکه مهم‌ترین برنامه نخستین سالگرد فاجعه منا دیدار خانواده‌های شهدای منا با مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: همچنین برگزاری مراسم سالگرد از سوی خانواده‌های قربانیان این فاجعه به‌صورت دسته‌جمعی در روز اول مهر در مسجد نخی بروجرد و نیز برگزاری دعای عرفه با محوریت شهدای منا در مصلاها و یا جوار شهدای گمنام استان لرستان از دیگر برنامه‌های امسال است.

وی بابیان اینکه مراسم نخستین سالگرد عروج قربانیان فاجعه منا به‌صورت هماهنگ اول تا هشتم ذی‌الحجه در سراسر کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برگزاری این مراسم به‌صورت هماهنگ در روزهای یادشده از دهه ذی‌حجه نشان‌دهنده صدای متحدی در جهان در اعتراض به جنایات رژیم آل سعود خواهد بود.

خسروی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که توانست پیکر جان‌باختگان خود در فاجعه منا را به کشور انتقال دهد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی همچنان پیگیری‌های حقوقی برای احقاق حقوق قضایی جان‌باختگان را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به لزوم نام‌گذاری میدان‌هایی در استان لرستان به نام شهدای منا گفت: باید در همه شهرها میدان‌هایی را به نام شهدای منا نام‌گذاری کرد و تصاویر شهدای منا در این میدان‌ها جانمایی شده تا یاد و خاطره آن‌ها در ذهن تداعی شود.