جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بسترهای توسعه گردشگری در حریم امامزادگان بروجرد تقویت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بسترهای توسعه گردشگری در حریم امامزادگان بروجرد تقویت شود

بسترهای توسعه گردشگری در حریم امامزادگان بروجرد تقویت شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد گفت: بسترهای توسعه گردشگری در حریم امامزادگان بروجرد به‌منظور توسعه گردشگری و اشتغال تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا گودرزی در کارگروه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: وضعیت امامزاده جعفر بروجرد پس از گذشت سال‌ها همچنان به حال خود رها شده و نیازمند ساماندهی مطلوب است.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده در راستای ساماندهی حریم امامزاده جعفر بروجرد، افزود: انجام این‌گونه اقدامات تاکنون نتیجه مطلوب و رضایت بخشی در آزادسازی حریم امامزاده جعفر و تبدیل آن به قطب گردشگری بروجرد به دنبال نداشته و ضرورت دارد این‌گونه اقدامات با انسجام بیشتری پیگیری شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد کمبود اعتبارات را مانعی بزرگ در راه مرمت و بازسازی این امامزاده دانست و عنوان کرد: با توجه به کاهش اعتبارات تخصیص‌یافته در حوزه مرمت و بازسازی این امامزاده، ضرورت دارد از منابعی دیگر اقدام به تأمین این اعتبارات کرد.

وی از تخصیص 100 میلیون تومان اعتبار برای این امامزاده در سال 94 خبر داد و بیان کرد: در صورت تخصیص 100 درصدی این اعتبار تنها می‌توان بخش کوچکی از حریم این امامزاده را خریداری کرده و دیگر اقدامات مرمتی همچنان به حال خود باقی می‌ماند.

گودرزی دعوت از سرمایه‌گذاران مختلف به‌منظور احداث مجتمع‌های توریستی گردشگری در حریم این امامزاده را از دیگر راه‌حل‌های پیشنهادی برشمرد و تصریح کرد: در این راستا طی سال‌های اخیر اقدامات فراوانی انجام شد اما سرمایه‌گذاران پس از بازدید از این منطقه به دلیل نبود ضمانت معتبر در برگشت سرمایه و نداشتن توجیه اقتصادی مناسب از سرمایه‌گذاری در این مکان اجتناب کردند.

وی با اشاره به تأمین بخشی از اعتبارات موردنیاز از محل صدور مجوز دفن اموات در امامزاده جعفر، خاطرنشان کرد: می‌توان از محل این اعتبارات نسبت به بازسازی و مرمت این امامزاده که می‌تواند به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم گردشگری بروجرد مطرح شود، اقدام کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بروجرد با اشاره به بخش‌نامه ارسال‌شده به‌منظور ساماندهی دفن اموات در امامزادگان، گفت: در مرکز استان لرستان طی جلسه‌ای در مورد این موضوع تصمیم‌گیری‌هایی شد و تصمیم سازمان اوقاف بر این است که در امامزاده بتوان از این طریق ایجاد سرمایه کرد.

وی توسعه رونق کسب‌وکار در جوار امامزادگان را مهم برشمرد و اظهار داشت: احداث بازارچه‌های دائمی فروش و عرضه صنایع‌دستی و ملزومات دیگر می‌تواند نقش مهمی در رونق اشتغال و جذب گردشگران داشته باشد.