رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

بسترهای لازم فرهنگی هنری در استان لرستان فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بسترهای لازم فرهنگی هنری در استان لرستان فراهم شود

بسترهای لازم فرهنگی هنری در استان لرستان فراهم شود

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی لرستان در چارچوب برنامه‌های ابلاغی ۱۰ گانه حقوق شهروندی و برنامه‌های ۹ گانه حجاب و عفاف عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سعید شاهرخی ظهر امروز در جلسه کارگروه صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب استان لرستان با اشاره به تقید بالای شهروندان لرستانی به چارچوب‌های دینی اظهار داشت: همین تقید بالا به آداب دینی سبب شده که به‌رغم وجود هجمه‌های فرهنگی فراوان دشمنان وضعیت حجاب و عفاف در این استان از میانگین کشوری بالاتر باشد.

وی با اشاره به تأثیر مسائل فرهنگی بر مشکلات جامعه افزود: وقوع بسیاری از مشکلات جامعه درنتیجه تأثیرپذیری از مسائل فرهنگی است که در صورت توجه به بخش فرهنگ بسیاری از مشکلات نیز برطرف می‌شوند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان بیان کرد: انجام اقدامات فرهنگی و کنسرت‌هایی که در استان برگزارشده حاصل همدلی و همفکری مسئولان استان است چراکه در شهرهایی که برنامه‌های فرهنگی همچون کنسرت برگزار نمی‌شود و فضای اجتماعی بسته‌تر است وضعیت حجاب و عفاف نیز نامناسب‌تر است.

وی با اشاره به تلاش برای فراهم‌سازی بسترهای لازم فرهنگی هنری در استان لرستان عنوان کرد: این تلاش‌ها در جای خود قابل‌قبول است اما نباید به وضعیت موجود قانع بود و باید تلاش کرد که فضای فعالیت‌های فرهنگی در استان لرستان بازتر شود.

شاهرخی بالا بودن شاخص‌های عفاف و حجاب در لرستان نسبت به میانگین کشوری را درنتیجه رعایت حقوق شهروندی توسط مردم و دستگاه‌های اجرایی مختلف دانست و تصریح کرد: عفاف و حجاب، دین‌داری مردم، خداباوری افراد و اعتقادات ریشه‌دار مردم سبب شده که شرایط فرهنگی مطلوب و مناسبی در استان لرستان حاکم شود که خود نشان‌دهنده ارتقا شاخصه‌های فرهنگی این استان نسبت به میانگین کشوری است.

وی با تأکید بر لزوم الگو بودن دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درزمینهٔ رعایت حقوق شهروندی و مسئله عفاف و حجاب در جامعه خاطرنشان کرد: حدود 300 هزار دانش‌آموز در مراکز آموزشی مختلف آموزش‌وپرورش استان لرستان مشغول به تحصیل هستند که این دستگاه نیز برنامه‌های قابل‌قبولی را برای دختران و پسران دوره دوم دبیرستان  باهدف ارتقاء عفاف و حجاب  در دست انجام دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان با اشاره به ابلاغ برنامه‌های 10 گانه حقوق شهروندی و برنامه‌های 9 گانه حجاب و عفاف در ابتدای سال 95 به استان‌های کشور بیان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی استان لرستان در چارچوب برنامه‌های ابلاغی عمل کنند و نیز حوزه اجتماعی استانداری این استان که تا پایان مهرماه عملکرد دیگر دستگاه‌های اجرایی درزمینهٔ حقوق شهروندی و عفاف و حجاب را مورد ارزیابی قرار داده و چگونگی اجرای برنامه‌های ابلاغی را به کارگروه مربوطه گزارش دهد.