رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

بسیج هنرمندان نقش مستقیمی در ارتقای هنر دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

بسیج هنرمندان نقش مستقیمی در ارتقای هنر دارد

بسیج هنرمندان نقش مستقیمی در ارتقای هنر دارد

رئیس بسیج هنرمندان استان قزوین گفت: بسیج هنرمندان نقش مستقیمی در ارتقای سطح هنر دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد اسدی در جشنواره هنرهای تجسمی لرستان اظهار کرد: ارتقای سطح هنر رابطه مستقیمی با بسیج هنرمندان دارد و بسیج هنرمندان نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی در استان لرستان افزود: یکی از مهم‌ترین عواملی که در برگزاری هر چه بهتر جشنواره‌ها مهم است، رعایت نظم، انضباط و برنامه‌ریزی مناسب است و این موضوع در تمامی شرایط حتی در زمانی که منابع و امکانات محدود هستند، باید رعایت شود.

اسدی خاطرنشان کرد: 9 اثر از هنرمندان استان قزوین در بخش‌های مختلف به مرحله پایانی جشنواره سراسری هنرهای تجسمی راه پیدا کرده‌اند.

در ادامه رئیس انجمن هنرهای تجسمی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هنرمندان نیاز به حمایت همه جانبه دارند.

عبدالصادق خاک‌نژاد با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره سراسری هنرهای تجسمی در استان لرستان گفت: پتانسیل طبیعی و تاریخ غنی لرستان می‌تواند زمینه خوبی برای بهتر برگزار شدن این جشنواره باشد و امیدواریم استان لرستان میزبانی شایسته‌ای انجام دهد و ما نیز از انتخاب شدن این استان به عنوان میزبان جشنواره سراسری هنرهای تجسمی بسیار خوشحال هستیم.

وی بیان کرد: روشی که در حال حاضر توسط بسیج هنرمندان در پیش گرفته شده خیلی ثمر ندارد و نیاز به توجه بیشتری از سوی سپاه به مقوله فرهنگی و هنری احساس می‌شود و در واقع هنرمندان نیاز به حمایت‌های همه جانبه بیشتری برای انجام فعالیت هنری دارند.

خاک‌نژاد اضافه کرد: یک اثر در بخش نگارگری از سوی استان کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره سراسری هنرهای تجسمی لرستان حضور پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندان از نحوه انتخاب آثار در مرحله پایانی جشنواره گلایه دارند که باید به این موضوع توجه شود.