رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

بنگاه‌های اقتصادی لرستان با افزایش مصرف کالای داخلی تقویت می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

بنگاه‌های اقتصادی لرستان با افزایش مصرف کالای داخلی تقویت می‌شوند

بنگاه‌های اقتصادی لرستان با افزایش مصرف کالای داخلی تقویت می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مصرف کالای داخلی یک ضرورت و گره‌گشای مسائل و مشکلات کارخانجات و نبود نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی استان لرستان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب در همایش عفاف و حجاب و تجلیل از فرماندهان نظامی و انتظامی در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: کارگران به‌عنوان یکی از ارکان فعال در شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی نقشی ماندگار داشته‌اند و به‌رغم محدودیت‌هایی که رژیم گذشته برای جامعه کارگری و کارفرمایی کشور ایجاد کرده بود به‌خوبی نقش‌آفرینی کردند.

وی با اشاره به نقش جامعه کارگری در فعالیت‌های انقلابی افزود: جامعه کارگری با حضور در جریان‌ها و تجمعات مردمی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی و در ادامه در دفاع مقدس حضوری فعال  داشته‌اند و گواه این امر تقدیم  بالغ‌بر 176 شهید کارگر در استان لرستان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان حرکت در جهت تحقق سیاست‌های امروز نظام و اقتصاد مقاومتی را مهم برشمرد و بیان کرد: برای تحقق این شعار باید بک حس مسئولیت عمومی در جامعه نهادینه شود تا کارگر و کارفرما و دولت و همه ارکان نظام با یک احساس مسئولیت همگانی موضوع را دنبال کنند بنابراین توجه به تولید داخلی یک ضرورت است.

وی تلاش در راستای فرهنگ‌سازی مصرف کالای داخلی را یک ضرورت و گره‌گشای مسائل و مشکلات کارخانجات و نبود نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی دانست و گفت: اگر مردم ایران اسلامی به مصرف کالای داخلی توجه داشته باشند نیازی به حمایت از خارج از مرزها وجود ندارد.

آشتاب خاطرنشان کرد: امروز سیستم پولی و مالی کشور، نیروی کار ماهر، سیاست‌ها، قوانین و مقررات مجلس شورای اسلامی در کنار تولید است و باید در تقویت بنگاه‌های اقتصادی به این موضوع توجه داشت از سویی دولت نقش تسهیل گری را در کنار تولید و کارگر و کارفرما باید ایفا کند و به‌نوعی امروز ضروری‌ترین نیاز کشور ترویج فرهنگ کار ایرانی اسلامی است که رمز موفقیت اجرای درست این فرهنگ در جامعه است.

به گفته وی توجه به وجدان کاری، اخلاقیات، مسائل شرعی و تولید رقابتی و تولیدی که با محصولات خارجی برابری کند و کارگر و کارفرما خود را لازم و ملزوم یکدیگر بدانند بقای یک مشارکت اقتصادی را تضمین می‌کند و اساس موفقیت اقتصاد و بنگاه‌های کشور نیز درگرو همدلی و هم‌زبانی و همراهی است.

آشتاب بابیان اینکه مصرف کالای داخلی یک ارزش است، تصریح کرد: توجه به تولید و مصرف کالای داخلی زمینه توسعه و تقویت بنگاه‌های داخلی را فراهم می‌کند بنابراین باید فرهنگ ایرانی اسلامی در محیط‌های کاری جاری و ساری و یک چهره اسلامی ایرانی از نیروی کار به دنیا معرفی شود.