رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

بنگاه‌های اقتصادی کوچک در سطح روستاهای کشور احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بنگاه‌های اقتصادی کوچک در سطح روستاهای کشور احداث می‌شود

بنگاه‌های اقتصادی کوچک در سطح روستاهای کشور احداث می‌شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه مقرر شده بنگاه‌های اقتصادی کوچک در روستاها احداث و دولت ۱۰۰ هزار جوان را طی پنج سال دربحث مهارت‌های اقتصادی آموزش دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا ملکشاهی‌راد روز دوشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد ضمن تبریک دهه فجر اظهار داشت: ما باید شرایطی را فراهم کنیم که افراد مشکلات و مسائل خود را بیان کنند زیرا مشکلات رئیس هیئت‌های ورزشی مشکل مدیرکل ورزش و جوانان لرستان نیز هست از طرفی استاندار لرستان سیستم‌های ارزیابی فراوانی دارد و عملکرد را تنها از یک گفت‌وگو ساده ارزیابی نمی‌کند.

وی با بیان اینکه همه ما به دنبال حل مسئله و مشکلات استان بوده و به دنبال مچ‌گیری از یکدیگر نیستیم، افزود: ورزش قهرمانی و غیر قهرمانی ما در شهر خرم‌آباد با مشکلاتی مواجه است که در عین حال برای ما افتخار آفرین نیز است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به طور یقین افتخارات ورزشی که آفریده می‌شود دارای پشتوانه و یا امکاناتی بوده است و این درحالی است که امکانات و تجهیزات مورد نیازشان نیز طلب می‌شود.

وی یکی از دغدغه‌های مهم استان را اشتغال دانست و گفت: همه ما باید توجه بیشتری داشته باشیم که قهرمانان ما با امنیت روحی بهتر و بیشتری در صحنه های مسابقات حضور پیدا کنند.

ملکشاهی راد تصریح کرد: امروز بحث سرمایه‌گذاری و حضور بخش خصوصی در تمام حوزه‌ها در دستورکار همه استان‌های کشور قرار دارد در صورتی‌که ما مسیر مشخص شده را طی نکنیم عقب ماندگی‌هایمان مضاعف می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در بودجه سال 96 دولت و مجلس توجه‌شان به بخش خصوصی است بنابراین جذبه‌های شماست که اسپانسر را در این راستا به خود جذب می‌کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس اظهار داشت: هرکدام از دستگاه‌های اجرایی استان فعلا در حد شرکت‌های آب، برق، گاز و تلفن می‌توانند در بحث ورزش استان اسپاسنر شوند.

وی با تأکید بر اینکه ما باید افقی که بسیار بلند مرتبه تر از وضع موجود باشد را طراحی کنیم، افزود: بیمه ورزشکاران نیز یکی دیگر از دغدغه‌های ورزشکاران استان لرستان است.

ملکشاهی راد عنوان کرد: در برنامه ششم توسعه مقرر شده بنگاه‌های اقتصادی کوچک در روستاها احداث و دولت 100 هزار جوان را طی پنج سال دربحث مهارت‌های اقتصادی آموزش دهد.

وی با تأکید بر اینکه ما باید به شرایط ورزش در روستاهای استان بیشتر توجه کنیم، بیان کرد: توسعه فضاهای ورزشی را نیز باید مدنظر داشته باشیم تا بتوانیم فضا را برای جوانان امیدوار کننده کنیم.