جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

بنیاد برکت ۳۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

بنیاد برکت ۳۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری می‌کند

بنیاد برکت ۳۰۰ میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه‌گذاری می‌کند

استاندار لرستان گفت: توافق لازم برای سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی بنیاد برکت در سال ۹۴ نیز انجام‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملکرد استانداری لرستان در 600 روز گذشتهقابل دفاع است.

وی در رابطه با مهم‌ترین اقدامات استانداری لرستان در 20 ماهه اخیر، افزود: سفر رئیس‌جمهور به همراه هیئت دولت به استان لرستان که خردادماه 93 انجام شد بهترین زمان برای تصمیم‌گیری در مورد اعتبارات و کمک‌های دولتی بود.

استاندار لرستان بیان کرد: در سال 93 سفر رئیس قوه قضائیه و سفر بیش از 70 مسئول عالی‌رتبه اعم از معاونان رئیس‌جمهور، وزرا و معاونان وزرا و رؤسای سازمان‌ها به استان را داشتیم که ین میزان توجه مدیران ملی به استان در تاریخ لرستان بی‌سابقه است.

وی با اشاره به اینکه 100 درصد اعتبارات ملی شده استان تخصیص‌یافته است، عنوان کرد: برای نخستین بار میزان اعتبارات دریافتی استان از صندوق توسعه ملی نسبت به سال 92، 80 درصد رشد داشته است.

بازوند با بیان این‌که سند چشم‌انداز افق 1404 در استان برای نخستین بار تدوین‌شده است، تصریح کرد: سند اشتغال و سند آمایش با برش شهرستان نیز برای نخستین بار در استان تدوین می‌شود.

وی با اشاره به این‌که افتتاح دو سد ایوشان و مروک از پروژه‌های شاخص افتتاحیه در ایام دهه فجر در کشور بود، خاطرنشان کرد: علاوه اعتبار سدسازی از 93 میلیارد تومان در سال 93 به 180 میلیارد تومان در سال 94 رسید که نهضت سدسازی در استان ما با در حال احداث و تکمیل 10 سد، آینده روشنی را برای کشاورزی رقم می‌زند.

استاندار لرستان در رابطه با پروژه‌های احیا و فعال‌شده، گفت: فعال‌سازی پروژه احداث راه‌آهن دورود- بروجرد- خرم‌آباد- اندیمشک پس از سه سال تعطیلی با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 600 میلیارد تومان توسط قرارگاه خاتم‌الاوصیا ازجمله پروژه‌های احیایی استان است.

وی بیان کرد: احیاء مجتمع کشت و صنعت، احیاء و راه‌اندازی گلخانه دینارند، افزایش تعداد پروازهای فرودگاه، خرید هواپیمای اختصاصی لرستان، احیاء و دائمی کردن آب دریاچه کیو از دیگر فعالیت‌ها و پروژه‌های استان است.

بازوند عنوان کرد: برای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای لرستان به کشور و خارج از کشور همایش‌ها، سفرهای ویژه برای دیدار با سرمایه‌گذاران خارجی و حضور روزانه سرمایه‌گذاران جدید برای مشارکت در امر توسعه صنعتی استان است.

وی گفت: بیش از 400 میلیون تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جهت ساخت مجتمع تجاری مسکونی برج کیو انجام‌شده که معادل بودجه عمرانی یک سال و نیم استان است.

استاندار لرستان بابیان این‌که بعد از 10 سال تعطیلی شش ایستگاه پمپاژ بهره‌برداری شده است، عنوان کرد: عملیات اجرایی شش ایستگاه پمپاژ دیگر فعال‌شده و در سال 94 به بهره‌برداری می‌رسد و درمجموع راه‌اندازی 12 ایستگاه پمپاژ حدود هشت هزار هکتار به اراضی آبی استان اضافه می‌شود.

وی در رابطه با افزایش اعتبارات استان خاطرنشان کرد: بودجه عمرانی سال 93 با افزایش اعتبار بی‌سابقه خود به حدود یک هزار میلیارد تومان رسید و رشد ویژه میزان اعتبارات دریافتی حوزه کشاورزی استان از صندوق توسعه ملی نسبت به سال 92 از هشت میلیارد به 87 میلیارد تومان رسیده است.

بازوند با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از 180 میلیارد تومان بنیاد برکت در بخش‌های مختلف صنعتی و اقتصادی استان، گفت: توافق لازم برای سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی این بنیاد در سال 94 نیز انجام‌شده است.

وی از افزایش بی‌سابقه اعتبارات حوادث، ماده 10 و 12 نسبت به سال‌های قبل خبر داد و بیان کرد: در سال‌های 91 و 92 حدود هشت میلیارد تومان اعتبار و سال 93 به مبلغ 110 میلیارد تومان رسید.

استاندار لرستان تصریح کرد: لرستان که معمولاً در رتبه‌های اول و دوم بیکاری کشور بود که بر اساس مطالعات مرکز آمار ایران در تابستان 93 با تغییر جایگاه به رتبه هشتم